Warsztaty przeprowadzone przez pracowników naukowych AWF Biała Podlaska

8 stycznia 2019, wtorek 14:11

Tuż przed przerwą świąteczno-noworoczną w gościnnych progach naszej czytelni odbyły się dwa warsztaty przeprowadzone przez pracowników naukowych AWF Biała Podlaska.
Pierwszego wygłoszonego przez mgr Annę Galczak-Kondraciuk pt. Bądź cool – zadbaj o zdrowie, wysłuchały kl. Ia i Id. Zajęcia pozwoliły wzbogacić wiedzę uczestników potrzebną do dokonywania świadomych wyborów żywieniowych, dotyczącą zawartości tłuszczu, cukru i soli w produktach.

Drugi pt. Woda i jej znaczenie w spoczynku i wysiłku fizycznym, wygłoszony został przez dr Małgorzatę Charmas dla kl. IIa i IId. Dotyczył zagadnień związanych z funkcjami wody w organizmie człowieka, bilansem wodno-elektrolitowym, odwodnieniem, przewodnieniem, pojęciem pragnienia, zaburzeniami gospodarki wodno-elektrolitowej m.in. podczas wysiłku fizycznego.

5 lutego 2023, niedziela 20:09
Ogólnopolski konkurs biologiczno-chemiczny dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
Wiecej
3 lutego 2023, piątek 17:20
Z wielką radością informujemy, że Mikołaj Pawlak z kl. IV C zakwalifikował się do etapu eliminacji centralnych 46 Olimpiady Języka Niemieckiego, które odbędą się pod koniec marca 2023 r. w Poznaniu.
Wiecej
3 lutego 2023, piątek 17:19
Chcesz dodatkowo dostać 10 punktów z języka obcego (francuskiego, niemieckiego, rosyjskiego)?
Wiecej