IX edycja Konkursu Wiedzy o Francji i Krajach Frankofońskich

21 grudnia 2018, piątek 15:25

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w IX edycji naszego Konkursu Wiedzy o Francji i Krajach Frankofońskich.

Zadania konkursowe są sformułowane w języku polskim i dotyczą szeroko pojętej cywilizacji i kultury Francji i krajów francuskojęzycznych. Zapraszamy do udziału w konkursie uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych, którzy są zainteresowani tą tematyką.

Zgłoszenia uczniów dokonują nauczyciele języka francuskiego do 22 lutego 2019 r. Liczba uczestników z jednej szkoły jest ograniczona do 3 osób. Eliminacje uczniów danej szkoły przeprowadzają w dowolnej formie nauczyciele języka francuskiego. Konkurs odbędzie się 1 marca 2019 r. o godzinie 11.00 w siedzibie naszej szkoły.

Laureaci są wyłaniani w dwóch kategoriach – szkoła podstawowa + gimnazjum oraz liceum.

Czekają atrakcyjne nagrody!

W zakładce Konkurs Wiedzy o Francji i Krajach Frankofońskich znajdują się relacje, zdjęcia, zadania konkursowe z poprzednich edycji oraz bibliografia.

Zapraszamy do udziału!

Szczegółowe informacje:

Ewa Ramz
nauczyciel języka francuskiego VI LO
ewaramz@gmail.com


9 sierpnia 2022, wtorek 13:39
Uczestniczkami zagranicznej mobilności w projekcie pt. „How to use Tablets, Educational Apps and Social Media in your Clasroom” były trzy nauczycielki z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku.
Wiecej
9 sierpnia 2022, wtorek 13:35
Po raz kolejny odbył się obóz informatyczny w Sztutowie, w którym uczestniczyli uczniowie VILO.
Wiecej
10 lipca 2022, niedziela 12:13
Uczestniczką mobilności zagranicznej w projekcie pt. „Behaviour and conflicts new methodologies, motivation and cooperation strategies” była nauczycielka języka angielskiego – Bożena Zieniuk z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku.
Wiecej