IX edycja Konkursu Wiedzy o Francji i Krajach Frankofońskich

21 grudnia 2018, piątek 15:25

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w IX edycji naszego Konkursu Wiedzy o Francji i Krajach Frankofońskich.

Zadania konkursowe są sformułowane w języku polskim i dotyczą szeroko pojętej cywilizacji i kultury Francji i krajów francuskojęzycznych. Zapraszamy do udziału w konkursie uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych, którzy są zainteresowani tą tematyką.

Zgłoszenia uczniów dokonują nauczyciele języka francuskiego do 22 lutego 2019 r. Liczba uczestników z jednej szkoły jest ograniczona do 3 osób. Eliminacje uczniów danej szkoły przeprowadzają w dowolnej formie nauczyciele języka francuskiego. Konkurs odbędzie się 1 marca 2019 r. o godzinie 11.00 w siedzibie naszej szkoły.

Laureaci są wyłaniani w dwóch kategoriach – szkoła podstawowa + gimnazjum oraz liceum.

Czekają atrakcyjne nagrody!

W zakładce Konkurs Wiedzy o Francji i Krajach Frankofońskich znajdują się relacje, zdjęcia, zadania konkursowe z poprzednich edycji oraz bibliografia.

Zapraszamy do udziału!

Szczegółowe informacje:

Ewa Ramz
nauczyciel języka francuskiego VI LO
ewaramz@gmail.com


7 grudnia 2023, czwartek 18:00
Rewelacyjne mikołajkowe karaoke sprawiło, że tanecznym krokiem i przy dźwięku dzwoneczków, wkroczyliśmy w czas oczekiwania na najpiękniejsze Święta w roku.
Wiecej
7 grudnia 2023, czwartek 17:46
Czy można dać niechcianej książce drugie życie?
Wiecej
7 grudnia 2023, czwartek 17:19
Uczniowie klasy 3D: Bartosz Grodzki, Mikołaj Kowalczuk i Łukasz Łaszkiewicz pod opieką prof. Marzenny Skibickiej zostali laureatami finału etapu międzywojewódzkiego konkursu „NAUKOLATEK” – Nastoletni Naukowiec.
Wiecej