Teatr VILO w Tykocinie

22 listopada 2018, czwartek 11:05

W ostatni piątek (16 listopada) część grupy Teatru VILO miała okazję uczyć się od samych mistrzów – aktorów Teatru Wierszalin podczas warsztatów p.t. „Maska – druga twarz aktora” w malowniczej i przecież bliskiej VILO scenerii Zamku w Tykocinie.

Miejscowa społeczność miała okazję poznać Belgijkę oraz świeżo wyuczone przez uczniów VILO układy poloneza, które spontanicznie zostały odtańczone przed Pomnikiem Stefana Czarnieckiego. Po tak pozytywnym przywitaniu poszukiwanie śladów działalności Zygmunta Augusta w Zamku było kolejną już przyjemnością, a komnaty stały się magicznym i inspirującym miejscem, pozwoliły nam odkryć nowe umiejętności i jeszcze więcej energii. Prowadzący zajęcia aktorzy krótko przedstawili historię maski od rytualnej po współczesną, po czym skupili się na uświadomieniu roli ciała w pracy z nią podczas ciekawych zadań, etiud i wyzwań.

Nasza grupa, a w zasadzie trupa teatralna stanęła na wysokości zadania i przygotowała świetne etiudy na koniec warsztatów. Możecie być pewni, że efekty tej pracy zobaczycie wkrótce.
Liczymy na kolejne możliwości poznawania tajników sztuki aktorskiej i magii teatru.

22 maja 2023, poniedziałek 15:27
Urząd Miejski w Białymstoku informuje o możliwości przyznania stypendium za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej w roku szkolnym 2022/2023.
Wiecej
15 maja 2023, poniedziałek 18:05
W marcu i kwietniu 2023 roku uczniowie klasy 1H VI Liceum Ogólnokształcącego pod opieką p. Małgorzaty Prokop i p. Anety Kasztelan brali udział w międzynarodowym projekcie eTwinning pt. "From Frames to Games"...
Wiecej
15 maja 2023, poniedziałek 18:03
Urząd Miejski w Białymstoku informuje o możliwości przyznania stypendium za wyniki i osiągnięcia w nauce za rok 2022/2023.
Wiecej