Teatr VILO w Tykocinie

22 listopada 2018, czwartek 11:05

W ostatni piątek (16 listopada) część grupy Teatru VILO miała okazję uczyć się od samych mistrzów – aktorów Teatru Wierszalin podczas warsztatów p.t. „Maska – druga twarz aktora” w malowniczej i przecież bliskiej VILO scenerii Zamku w Tykocinie.

Miejscowa społeczność miała okazję poznać Belgijkę oraz świeżo wyuczone przez uczniów VILO układy poloneza, które spontanicznie zostały odtańczone przed Pomnikiem Stefana Czarnieckiego. Po tak pozytywnym przywitaniu poszukiwanie śladów działalności Zygmunta Augusta w Zamku było kolejną już przyjemnością, a komnaty stały się magicznym i inspirującym miejscem, pozwoliły nam odkryć nowe umiejętności i jeszcze więcej energii. Prowadzący zajęcia aktorzy krótko przedstawili historię maski od rytualnej po współczesną, po czym skupili się na uświadomieniu roli ciała w pracy z nią podczas ciekawych zadań, etiud i wyzwań.

Nasza grupa, a w zasadzie trupa teatralna stanęła na wysokości zadania i przygotowała świetne etiudy na koniec warsztatów. Możecie być pewni, że efekty tej pracy zobaczycie wkrótce.
Liczymy na kolejne możliwości poznawania tajników sztuki aktorskiej i magii teatru.

10 lipca 2022, niedziela 12:13
Uczestniczką mobilności zagranicznej w projekcie pt. „Behaviour and conflicts new methodologies, motivation and cooperation strategies” była nauczycielka języka angielskiego – Bożena Zieniuk z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku.
Wiecej
7 lipca 2022, czwartek 12:59
W drugim semestrze roku szkolnego 2021/2022 uczniowie klasy IA uczestniczyli w projekcie eTwinning "Kuferek z pamiątkami".
Wiecej
4 lipca 2022, poniedziałek 14:21
Spotkanie podsumowujące realizację projektu Erasmus+ pt. „Cre@t1ve Conflict Resolution and Peer-to-Peer School Mediation” odbyło się w Atenach, w Grecji.
Wiecej