Teatr VILO w Tykocinie

22 listopada 2018, czwartek 11:05

W ostatni piątek (16 listopada) część grupy Teatru VILO miała okazję uczyć się od samych mistrzów – aktorów Teatru Wierszalin podczas warsztatów p.t. „Maska – druga twarz aktora” w malowniczej i przecież bliskiej VILO scenerii Zamku w Tykocinie.

Miejscowa społeczność miała okazję poznać Belgijkę oraz świeżo wyuczone przez uczniów VILO układy poloneza, które spontanicznie zostały odtańczone przed Pomnikiem Stefana Czarnieckiego. Po tak pozytywnym przywitaniu poszukiwanie śladów działalności Zygmunta Augusta w Zamku było kolejną już przyjemnością, a komnaty stały się magicznym i inspirującym miejscem, pozwoliły nam odkryć nowe umiejętności i jeszcze więcej energii. Prowadzący zajęcia aktorzy krótko przedstawili historię maski od rytualnej po współczesną, po czym skupili się na uświadomieniu roli ciała w pracy z nią podczas ciekawych zadań, etiud i wyzwań.

Nasza grupa, a w zasadzie trupa teatralna stanęła na wysokości zadania i przygotowała świetne etiudy na koniec warsztatów. Możecie być pewni, że efekty tej pracy zobaczycie wkrótce.
Liczymy na kolejne możliwości poznawania tajników sztuki aktorskiej i magii teatru.

7 grudnia 2023, czwartek 18:00
Rewelacyjne mikołajkowe karaoke sprawiło, że tanecznym krokiem i przy dźwięku dzwoneczków, wkroczyliśmy w czas oczekiwania na najpiękniejsze Święta w roku.
Wiecej
7 grudnia 2023, czwartek 17:46
Czy można dać niechcianej książce drugie życie?
Wiecej
7 grudnia 2023, czwartek 17:19
Uczniowie klasy 3D: Bartosz Grodzki, Mikołaj Kowalczuk i Łukasz Łaszkiewicz pod opieką prof. Marzenny Skibickiej zostali laureatami finału etapu międzywojewódzkiego konkursu „NAUKOLATEK” – Nastoletni Naukowiec.
Wiecej