Teatr VILO w Tykocinie

22 listopada 2018, czwartek 11:05

W ostatni piątek (16 listopada) część grupy Teatru VILO miała okazję uczyć się od samych mistrzów – aktorów Teatru Wierszalin podczas warsztatów p.t. „Maska – druga twarz aktora” w malowniczej i przecież bliskiej VILO scenerii Zamku w Tykocinie.

Miejscowa społeczność miała okazję poznać Belgijkę oraz świeżo wyuczone przez uczniów VILO układy poloneza, które spontanicznie zostały odtańczone przed Pomnikiem Stefana Czarnieckiego. Po tak pozytywnym przywitaniu poszukiwanie śladów działalności Zygmunta Augusta w Zamku było kolejną już przyjemnością, a komnaty stały się magicznym i inspirującym miejscem, pozwoliły nam odkryć nowe umiejętności i jeszcze więcej energii. Prowadzący zajęcia aktorzy krótko przedstawili historię maski od rytualnej po współczesną, po czym skupili się na uświadomieniu roli ciała w pracy z nią podczas ciekawych zadań, etiud i wyzwań.

Nasza grupa, a w zasadzie trupa teatralna stanęła na wysokości zadania i przygotowała świetne etiudy na koniec warsztatów. Możecie być pewni, że efekty tej pracy zobaczycie wkrótce.
Liczymy na kolejne możliwości poznawania tajników sztuki aktorskiej i magii teatru.

15 czerwca 2024, sobota 17:07
W piątek, 14 czerwca, klasy 1c i 1d rozkoszowały się przedsmakiem wakacji w Uroczysku Ruczaj.
Wiecej
14 czerwca 2024, piątek 13:17
7.06 i 13.06 uczniowie klasy 2F o profilu architektonicznym wzięli udział w warsztatach na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej.
Wiecej
14 czerwca 2024, piątek 13:06
Uczniowie mieli okazję wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu i wziąć udział w różnorodnych aktywnościach.
Wiecej