Teatr VILO w Tykocinie

22 listopada 2018, czwartek 11:05

W ostatni piątek (16 listopada) część grupy Teatru VILO miała okazję uczyć się od samych mistrzów – aktorów Teatru Wierszalin podczas warsztatów p.t. „Maska – druga twarz aktora” w malowniczej i przecież bliskiej VILO scenerii Zamku w Tykocinie.

Miejscowa społeczność miała okazję poznać Belgijkę oraz świeżo wyuczone przez uczniów VILO układy poloneza, które spontanicznie zostały odtańczone przed Pomnikiem Stefana Czarnieckiego. Po tak pozytywnym przywitaniu poszukiwanie śladów działalności Zygmunta Augusta w Zamku było kolejną już przyjemnością, a komnaty stały się magicznym i inspirującym miejscem, pozwoliły nam odkryć nowe umiejętności i jeszcze więcej energii. Prowadzący zajęcia aktorzy krótko przedstawili historię maski od rytualnej po współczesną, po czym skupili się na uświadomieniu roli ciała w pracy z nią podczas ciekawych zadań, etiud i wyzwań.

Nasza grupa, a w zasadzie trupa teatralna stanęła na wysokości zadania i przygotowała świetne etiudy na koniec warsztatów. Możecie być pewni, że efekty tej pracy zobaczycie wkrótce.
Liczymy na kolejne możliwości poznawania tajników sztuki aktorskiej i magii teatru.

12 stycznia 2023, czwartek 18:51
10 stycznia 2023 r. nasze piłkarki ręczne rozegrały kolejny mecz w ramach Licealiady.
Wiecej
10 stycznia 2023, wtorek 21:29
Z wielką radością odebraliśmy informację przekazaną przez Komitet Okręgowy Olimpiady Artystycznej w Olsztynie - historii sztuki.
Wiecej
18 grudnia 2022, niedziela 10:35
13 grudnia klasy ID, IIE i część IIIE uczestniczyły w niecodziennej lekcji anatomii człowieka.
Wiecej