Spotkanie autorskie z Anną Kamińską

23 października 2018, wtorek 18:19

W ramach 9. edycji „Podlaskich Spotkań z Pisarzami” dnia 19 października 2018 r. biblioteka VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku zorganizowała spotkanie autorskie z pisarką Anną Kamińską. Uczestniczyło w nim około 130 osób. Byli to uczniowie klas I g i II g naszej szkoły oraz uczniowie pobliskich zaprzyjaźnionych szkół wraz z nauczycielami.

Pani Anna Konopko, witając pisarkę, przybliżyła ją jako dziennikarkę i autorkę ciekawych biografii. Kim jest Anna Kamińska, czym się zajmuje, o czym lub o kim są jej książki – tego dowiedzieliśmy się w trakcie spotkania, które poprowadzili uczniowie naszej szkoły Gabriela Górska i Marek Citkowski.

Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem wysłuchali wypowiedzi autorki na temat jej twórczości i zajęć podejmowanych przez nią na co dzień. Zadali jej mnóstwo pytań. Chcieli między innymi dowiedzieć się, dlaczego pisze biografie, skąd wzięła pomysł na postacie barwne i niebanalne, jakimi były Simona Kossak i Wanda Rutkiewicz, dlaczego wybrała Białowieżę jako tło swoich dwóch biografii. Anna Kamińska opowiedziała, jak tworzy książki, ile ich napisanie wymaga pracy, podróży i czasu. Przybliżyła też ludzi, którzy dostarczali informacji na temat bohaterów jej biografii, mówiła o ich otwartości i życzliwości. Wspomniała ponadto o swojej najnowszej biografii, która ukaże się wkrótce.

Uczniowie byli zafascynowani opowieściami autorki i jej osobowością. Pisarka także doceniła wkład i przygotowanie osób prowadzących spotkanie. Była mile zaskoczona pytaniami, które określiła jako „bardzo fajne i ciekawe”.

Na koniec spotkania był oczywiście czas na autografy, rozmowy i pamiątkowe zdjęcia.

Anna Konopko

28 listopada 2022, poniedziałek 19:23
25 listopada 2022 roku klasy IIIG i IA zorganizowały w VILO kiermasz charytatywny.
Wiecej
28 listopada 2022, poniedziałek 19:13
17 listopada 2022 roku klasa IA oraz przedstawiciele klasy IC wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy.
Wiecej
23 listopada 2022, środa 17:18
Dnia 29.10.2022 roku w lesie Pietrasze odbyła się Licealiada Wojewódzka w biegach na orientację.
Wiecej