Sprawozdanie ze szkolenia na Malcie sierpień 2018

1 października 2018, poniedziałek 17:58

Relacja ze szkolenia metodycznego w ramach programu PO WERSE „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” „How About Broadening Horizons”

Swoją znajomość języka angielskiego, zdobytą na licznych kursach w Polsce, starałam się wykorzystać, uczestnicząc w wymianach międzyszkolnych i projektach unijnych prowadzonych przez naszą szkołę. Bardzo chciałam poprawić swoje kompetencje językowe. Zdarzało mi się odczuwać niedostatki lingwistyczne jako nauczycielowi nie-angliście. Doskonała okazja rozwoju w tym kierunku trafiła się w ramach kolejnego programu unijnego w naszej szkole.

W dniach 06.08-17.08.2018 r. wzięłam udział w szkoleniu jęz. angielskiego na Malcie. Zajęcia odbywały się w 10-osobowych grupach pod kierunkiem nauczycieli, dla których angielski jest językiem ojczystym. Maltanka Miriam i Anglik Paul byli świetnymi mentorami i wytężona praca przy nich stawała się dużą przyjemnością. W małej grupie można było poznać cały świat, ponieważ uczestnicy pochodzili z przeróżnych krajów (np.: Brazylia, Niemcy, Gruzja, Hiszpania, Japonia, Korea Południowa, Kolumbia) i chętnie opowiadali o swoich ojczyznach.

Po 4 godzinach lekcji nauka nie kończyła się, tylko zmieniała charakter. Angielski szlifowałam podczas zwiedzania przepięknego archipelagu Wysp Maltańskich. Przy wspaniałej, słonecznej, wręcz upalnej pogodzie mogłam poznać ciekawe środowisko naturalne oraz wielowiekowe dziedzictwo kulturalne tego kraju. Niewielkie państwo a ma tak wiele do zaoferowania. W związku z faktem, że Valetta jest w bieżącym roku Europejską Stolicą Kultury, odbywa się w całym kraju mnóstwo imprez, w których miałam przyjemność uczestniczyć.

Korzystając z kursu językowego na Malcie, nie tylko powtórzyłam podstawy gramatyki angielskiej, odświeżyłam i poszerzyłam słownictwo, ale też nabrałam większej pewności siebie w praktycznym wykorzystywaniu języka. Poprawiłam swoje umiejętności w zakresie słuchania i płynność wypowiedzi, co, mam nadzieję, przyniesie efekty na polu zawodowym.

Agnieszka Śledź – Dźwigaj

3 marca 2024, niedziela 11:03
Drodzy Ósmoklasiści!
Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty VILO!
Wtorek, 26 marca, 12.00-15.00.
Do zobaczenia!
Wiecej
29 lutego 2024, czwartek 17:48
Tym razem grupa ARTE  malowała naturą.
Wiecej
23 lutego 2024, piątek 12:15
Ruszyła I edycja "Podlaskiego programu wsparcia stypendialnego uczniów szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne".
Wiecej