Sprawozdanie ze szkolenia na Malcie sierpień 2018

1 października 2018, poniedziałek 17:58

Relacja ze szkolenia metodycznego w ramach programu PO WERSE „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” „How About Broadening Horizons”

Swoją znajomość języka angielskiego, zdobytą na licznych kursach w Polsce, starałam się wykorzystać, uczestnicząc w wymianach międzyszkolnych i projektach unijnych prowadzonych przez naszą szkołę. Bardzo chciałam poprawić swoje kompetencje językowe. Zdarzało mi się odczuwać niedostatki lingwistyczne jako nauczycielowi nie-angliście. Doskonała okazja rozwoju w tym kierunku trafiła się w ramach kolejnego programu unijnego w naszej szkole.

W dniach 06.08-17.08.2018 r. wzięłam udział w szkoleniu jęz. angielskiego na Malcie. Zajęcia odbywały się w 10-osobowych grupach pod kierunkiem nauczycieli, dla których angielski jest językiem ojczystym. Maltanka Miriam i Anglik Paul byli świetnymi mentorami i wytężona praca przy nich stawała się dużą przyjemnością. W małej grupie można było poznać cały świat, ponieważ uczestnicy pochodzili z przeróżnych krajów (np.: Brazylia, Niemcy, Gruzja, Hiszpania, Japonia, Korea Południowa, Kolumbia) i chętnie opowiadali o swoich ojczyznach.

Po 4 godzinach lekcji nauka nie kończyła się, tylko zmieniała charakter. Angielski szlifowałam podczas zwiedzania przepięknego archipelagu Wysp Maltańskich. Przy wspaniałej, słonecznej, wręcz upalnej pogodzie mogłam poznać ciekawe środowisko naturalne oraz wielowiekowe dziedzictwo kulturalne tego kraju. Niewielkie państwo a ma tak wiele do zaoferowania. W związku z faktem, że Valetta jest w bieżącym roku Europejską Stolicą Kultury, odbywa się w całym kraju mnóstwo imprez, w których miałam przyjemność uczestniczyć.

Korzystając z kursu językowego na Malcie, nie tylko powtórzyłam podstawy gramatyki angielskiej, odświeżyłam i poszerzyłam słownictwo, ale też nabrałam większej pewności siebie w praktycznym wykorzystywaniu języka. Poprawiłam swoje umiejętności w zakresie słuchania i płynność wypowiedzi, co, mam nadzieję, przyniesie efekty na polu zawodowym.

Agnieszka Śledź – Dźwigaj

28 listopada 2022, poniedziałek 19:23
25 listopada 2022 roku klasy IIIG i IA zorganizowały w VILO kiermasz charytatywny.
Wiecej
28 listopada 2022, poniedziałek 19:13
17 listopada 2022 roku klasa IA oraz przedstawiciele klasy IC wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy.
Wiecej
23 listopada 2022, środa 17:18
Dnia 29.10.2022 roku w lesie Pietrasze odbyła się Licealiada Wojewódzka w biegach na orientację.
Wiecej