Sprawozdanie z Dublina – czerwiec 2018

17 września 2018, poniedziałek 18:23

Relacja ze szkolenia metodycznego w ramach programu PO WERSE „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” „How About Broadening Horizons”

Przez dwa tygodnie (od 11 do 22 czerwca 2018) uczyłyśmy się języka angielskiego w Centre of English Studies w Dublinie, w ramach projektu „Ponadnarodowej mobilności kadry edukacji szkolnej”, finansowanego z funduszy europejskich. Zajęcia (oczywiście w języku angielskim) odbywały się codziennie od rana do późnego popołudnia i obejmowały zagadnienia leksykalne, gramatyczne oraz kulturowe. Przypomniałyśmy sobie, jak to jest być odpytywaną na lekcji, mieć swoich ulubionych nauczycieli czy odrabiać prace domowe. W naszej grupie współpracowałyśmy z Japończykami, Francuzami, Niemcami, Koreańczykami, Włochami, Brazylijczykami i Norwegami, dzięki czemu szlifowałyśmy swój warsztat językowy w doborowym towarzystwie.

Zwiedziłyśmy klify Moheru oraz Howght (małą nadmorską miejscowość na północ od Dublina) oraz Trinity College, ogród botaniczny, wszystkie dostępne muzea i galerie w Dublinie.

Irlandia nas zaczarowała – pięknem, wspaniałymi zajęciami językowymi, serdecznością ludzi, wszechobecną muzyką i tańcem. Mamy nadzieję, że wykorzystamy nabyte przez nas umiejętności w pracy a entuzjazmem będziemy zarażać grono pedagogiczne jeszcze przez długi czas.

Ewa Ramz, Maria Wolańska

 

9 sierpnia 2022, wtorek 13:39
Uczestniczkami zagranicznej mobilności w projekcie pt. „How to use Tablets, Educational Apps and Social Media in your Clasroom” były trzy nauczycielki z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku.
Wiecej
9 sierpnia 2022, wtorek 13:35
Po raz kolejny odbył się obóz informatyczny w Sztutowie, w którym uczestniczyli uczniowie VILO.
Wiecej
10 lipca 2022, niedziela 12:13
Uczestniczką mobilności zagranicznej w projekcie pt. „Behaviour and conflicts new methodologies, motivation and cooperation strategies” była nauczycielka języka angielskiego – Bożena Zieniuk z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku.
Wiecej