Po raz kolejny odwiedzamy Salon Maturzystów

9 września 2018, niedziela 00:46

Jak co roku, we wrześniu, nasi trzecioklasiści wzięli udział w wydarzeniu organizowanym przez miesięcznik edukacyjny „Perspektywy”. Tym razem cykl wykładów wygłoszonych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej oraz wykładowców wyższych uczelni biorących udział w projekcie miał miejsce również w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku.

Oto, co o tej inicjatywie sądzą nasi uczniowie:

„Salon Maturzystów jest znakomitym przedsięwzięciem – pomaga nam przygotować się psychicznie do matur, które czekają nas już w maju. Jako uczennice klasy biologiczno-chemicznej uczestniczyłyśmy w wykładach z chemii i biologii. Eksperci pokazali nam, jak dobrze podejść do matury, unikać podstawowych błędów i na co zwrócić uwagę przy rozwiązywaniu zadań. Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzania uniwersytetu, który przyciąga swoim wyglądem. Takie wyjście na pewno przyda się każdej osobie przystępującej do egzaminu dojrzałości.

(Magda i Kinga, klasa 3D)

W wykładach „Matura z geografii na poziomie rozszerzonym” i „Rynek pracy komunikacji marketingowej a matura i wybór szkoły. Jak zdobyć pracę marzeń?”, pod opieką Pani Anny Konopko, uczestniczyli uczniowie kl. III C. Każdy uczeń otrzymał „Informator Maturzystów 2019”, zawierający prezentację zasad przyjęć na uczelnie, ranking szkół wyższych oraz informacje o najpopularniejszych kierunkach studiów.

Jeżeli komuś nie udało się zdobyć wspomnianego informatora, zapraszam do biblioteki szkolnej, gdzie można się z nim zapoznać. Na regałach przy bibliotece znajdują się ponadto ulotki zawierające informacje o wyższych uczelniach i zasadach rekrutacji na wyższe uczelnie. Warto do nich zajrzeć, gdy zastanawiacie się nad wyborem kierunku studiów.

Anna Konopko

23 czerwca 2024, niedziela 20:40
VILO biega, by pomagać, czyli początek wakacji na sportowo.
Wiecej
21 czerwca 2024, piątek 14:36
Udanych wakacji :)
Wiecej
20 czerwca 2024, czwartek 16:19
Jakub Szerszeń, Mateusz Czarnowicz i Wojciech Zakrzewski z klasy 3a, uzyskali tytuł laureata.
Wiecej