Po raz kolejny odwiedzamy Salon Maturzystów

9 września 2018, niedziela 00:46

Jak co roku, we wrześniu, nasi trzecioklasiści wzięli udział w wydarzeniu organizowanym przez miesięcznik edukacyjny „Perspektywy”. Tym razem cykl wykładów wygłoszonych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej oraz wykładowców wyższych uczelni biorących udział w projekcie miał miejsce również w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku.

Oto, co o tej inicjatywie sądzą nasi uczniowie:

„Salon Maturzystów jest znakomitym przedsięwzięciem – pomaga nam przygotować się psychicznie do matur, które czekają nas już w maju. Jako uczennice klasy biologiczno-chemicznej uczestniczyłyśmy w wykładach z chemii i biologii. Eksperci pokazali nam, jak dobrze podejść do matury, unikać podstawowych błędów i na co zwrócić uwagę przy rozwiązywaniu zadań. Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzania uniwersytetu, który przyciąga swoim wyglądem. Takie wyjście na pewno przyda się każdej osobie przystępującej do egzaminu dojrzałości.

(Magda i Kinga, klasa 3D)

W wykładach „Matura z geografii na poziomie rozszerzonym” i „Rynek pracy komunikacji marketingowej a matura i wybór szkoły. Jak zdobyć pracę marzeń?”, pod opieką Pani Anny Konopko, uczestniczyli uczniowie kl. III C. Każdy uczeń otrzymał „Informator Maturzystów 2019”, zawierający prezentację zasad przyjęć na uczelnie, ranking szkół wyższych oraz informacje o najpopularniejszych kierunkach studiów.

Jeżeli komuś nie udało się zdobyć wspomnianego informatora, zapraszam do biblioteki szkolnej, gdzie można się z nim zapoznać. Na regałach przy bibliotece znajdują się ponadto ulotki zawierające informacje o wyższych uczelniach i zasadach rekrutacji na wyższe uczelnie. Warto do nich zajrzeć, gdy zastanawiacie się nad wyborem kierunku studiów.

Anna Konopko

10 lipca 2022, niedziela 12:13
Uczestniczką mobilności zagranicznej w projekcie pt. „Behaviour and conflicts new methodologies, motivation and cooperation strategies” była nauczycielka języka angielskiego – Bożena Zieniuk z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku.
Wiecej
7 lipca 2022, czwartek 12:59
W drugim semestrze roku szkolnego 2021/2022 uczniowie klasy IA uczestniczyli w projekcie eTwinning "Kuferek z pamiątkami".
Wiecej
4 lipca 2022, poniedziałek 14:21
Spotkanie podsumowujące realizację projektu Erasmus+ pt. „Cre@t1ve Conflict Resolution and Peer-to-Peer School Mediation” odbyło się w Atenach, w Grecji.
Wiecej