Zygmusie 2018

14 czerwca 2018, czwartek 13:07

Dnia 13 czerwca 2018 roku w murach naszej zacnej szkoły miała miejsce już kolejna gala rozdania “Zygmusiów”. W profesjonalny sposób poprowadzili ją przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Kamil Kurajew oraz jego zastępczyni Aleksandra Domin.

Tegoroczne trofea zostały przyznane w następujących kategoriach:

 • Nauczyciel Roku
 • Specjalny Zygmuś od Samorządu Uczniowskiego
 • Umysł Ścisły Roku
 • Humanista Roku
 • Sportowiec Roku
 • Wolontariusz Roku
 • Artysta Roku

By tradycji stało się zadość, mowę powitalną wygłosił król Zygmunt August, który przybył na uroczystość wraz z swą umiłowaną małżonką Barbarą. Jednak zanim wręczono pierwszą statuetkę, mogliśmy wysłuchać utworu „Żyj na 100” z repertuaru Sound’n’Grace & Filip Lato w wykonaniu uczniów naszej szkoły – grupy wokalno-instrumentalnej “Projekty Artystyczne VI LO – Zygmunt Band” pod kierownictwem Pani Profesor Ewy Onoszko.

Wkrótce po wspaniale wykonanej piosence przyznana została statuetka Nauczyciela Roku 2018.

W tej kategorii nominowani zostali:

 • pani prof. Anna Jasienowicz
 • pan prof. Jerzy Misijuk
 • pani prof. Karolina Plichta
 • pani prof. Katarzyna Tomaszewska
 • pani prof. Dorota Wawerska

Jednak zwycięzca, a raczej zwyciężczyni może być tylko jedna i w tym roku została nią Pani Profesor Karolina Plichta.

Następnie przyznano Specjalnego Zygmusia Od Samorządu Uczniowskiego. Decyzja została podjęta jednogłośnie przez wszystkich uczniów działających w Samorządzie Uczniowskim. Zdobyła ją Pani Elżbieta Tarnowska.

Kolejnym punktem uroczystości był pokaz mody według projektu i wykonania Kamila Kućmierowskiego z klasy 2f. Kolekcja zatytułowana „1989 – Neon Party” to połączenie stylu glamour i neonu z nawiązaniem do przyszłości.

Gdy już wszystkie modelki zaprezentowały kreacje Kamila nastał czas na wręczenie statuetek wyróżnionym uczniom naszego liceum.

Zygmusia w kategorii Umysł Ścisły Roku 2018 wręczył Pan profesor Jerzy Misijuk. Statuetkę z tej dziedziny otrzymał Adrian Klimaszewski z kl IB – laureat Dziesiątego Konkursu Matematycznego Politechniki Białostockiej, który już jako uczeń klasy pierwszej uzyskał indeks Wydziału Informatyki.

Kolejną kategorią był Humanista Roku 2018. Nagrodę wręczyli pani prof. Magdalena Dziejma oraz pan prof. Tomasz Jedliński.

Nominowani zostali:

 • Dawid Mróz
 • Julia Staśczak
 • Daria Trzeszczkowska

Zygmusia otrzymała Daria Trzeszczkowska – potrójna finalistka olimpiad: Wiedzy O Społeczeństwie, Wiedzy o III RP i Wiedzy o Prawie.

Zaraz po rozdaniu Zygmusiów swoim śpiewem zaszczyciły nas finalistki, wyróżnione i uczestniczki konkursu Poezji Śpiewanej i Festiwalu Twórczości Agnieszki Osieckiej: Monika Budna, Ewa Urbanowicz, Kasia Wiszowata, Kasia Ostrowska, a towarzyszyli im: przy pianinie Szymon Cackowski, gitara – Gabrysia Sujeta.

Nagrodę Sportowiec Roku 2018 wręczyli Pan prof. Tadeusz Sasinowski oraz Pan prof. Andrzej Olchowik.

Nominowani w tej kategorii zostali:

 • Tomasz Bocheń
 • Urszula Motybel
 • Aleksandra Sac

Zygmusia otrzymał Tomasz Bocheń – trzykrotny złoty medalista Licealiady Wojewódzkiej w pływaniu, medalista Mistrzostw Polski, Finalista Licealiady Wojewódzkiej w Futsalu, reprezentant szkoły w lekkiej atletyce, czołowy pływak Polski w kategorii juniorów.

Aby odrobinę rozruszać przybyłych uczniów szkolna grupa “Projekty Artystyczne VI LO – Zygmunt Band” wykonała tak energiczne i dobrze znane utwory jak “Hands Up” oraz “YMCA”.
Publiczność chętnie wzięła udział w zabawie rękami oraz wspólnie z artystkami śpiewała słowa piosenek. Zaraz potem odbył się pokaz Dance Fitness. Choreografię do przywiezionego ze szkolnej wymiany z Portugalią hitu “Mafiosa” specjalnie na tegoroczną uroczystość opracowała Angelika Kulikowska z klasy 1f.

Następnie przeszliśmy do wręczenia Zygmusia w kategorii Wolontariusz Roku 2018. Statuetkę wręczyły pani prof. Małgorzata Karna i pani prof. Elżbirta Pikulska, natomiast nominowani zostali:

 • Szkolne Koło Caritas – Eleos w składzie: Patrycja Zieziula, Marta Piotrowska, Szymon Rusiłowicz, Iwona Uściłowicz, Magdalena Perkowska, Izabela Korzyńska, Magdalena Okruszko, Ewa Bubieńczyk, Ewa Urbanowicz, Zuzanna Ślepowrońska, Paulina Połubińska, Natalia Bielawska, Magdalena Kulesza, Zuzanna Siniło, Marek Citkowski
 • Paula Tarasiuk
 • Dominika Waraksa

Nagrodę otrzymała Paula Tarasiuk– Wolontariuszka Fundacji “Pomóż im”, koordynatorka Wolontariatu DSK w naszej szkole, która niemal każdą wolną chwilę poświęca małym pacjentom Oddziału Onkologii.

Chwilę po wręczeniu Zygmusia odbył się kolejny pokaz mody – tym razem autorką projektów był nasza absolwentka – Asia Hryniewicz. Jej kolekcja „One by One” powstawała na przestrzeni kilku miesięcy, przede wszystkim pod wpływem podróży po Europie.

Zaraz po pokazie mody przyszedł czas na wręczenie Zygmusia w kategorii Artysta Roku 2018 przez panią profesor Ewę Onoszko.

Nominowani zostali:

 • Katarzyna Wiszowata
 • Zespół wokalno – instrumentalny „Projekty Artystyczne VI LO – Zygmunt Band” skład uczniów klas drugich – instrumentaliści zespołu: Szymon Cackowski, Gabriela Sujeta, Kacper Szczepański, Patryk Kowalewski, Patrycja Zieziula oraz wokalistki: Ada Kozłowska, Monika Budna, Magdalena Okruszko
 • Zespół wokalny „Projekty Artystyczne VI LO – Zygmunt Band” skład uczniów klas pierwszych: Katarzyna Ostrowska, Ewa Urbanowicz, Ada Tylman, Marek Citkowski, Wiktoria Ciborowska, Zuzanna Kołoszko, Katarzyna Wiszowata, Julia Glinojecka, Krystyna Kobierska, Iza Sawicka, Maja Mackiewicz, Zuzanna Bagan, Małgorzata Kowalewska.

W tej kategorii statuetkę zdobył Zespół wokalno – instrumentalny „Projekty Artystyczne VI LO – Zygmunt Band” skład uczniów klas drugich, którzy reprezentowali naszą szkołę na licznych konkursach oraz brali udział w różnych przedsięwzięciach artystycznych organizowanych na terenie szkoły. Uzyskali pierwsze i drugie miejsce w konkursie piosenki patriotycznej, wyróżnienie na konkursie Akolada.

W końcu głos zabrał Pan Dyrektor Dariusz Naumowicz, który wręczył Specjalnego Zygmusia dla Szkolnego koła teatralnego.

Wraz z wręczeniem ostatniej statuetki pełna emocji gala rozdania Zygmusiów 2018 dobiegła końca. Uroczyście pożegnaliśmy naszą wspaniałą parę królewską, a następnie pogratulowaliśmy wszystkim zwycięzcom oraz nominowanym i rozeszliśmy się do sal.

Paulina Połubińska I G

15 czerwca 2024, sobota 17:07
W piątek, 14 czerwca, klasy 1c i 1d rozkoszowały się przedsmakiem wakacji w Uroczysku Ruczaj.
Wiecej
14 czerwca 2024, piątek 13:17
7.06 i 13.06 uczniowie klasy 2F o profilu architektonicznym wzięli udział w warsztatach na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej.
Wiecej
14 czerwca 2024, piątek 13:06
Uczniowie mieli okazję wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu i wziąć udział w różnorodnych aktywnościach.
Wiecej