Międzynarodowe projekty e-twinningowe

4 kwietnia 2018, środa 18:34

W wyniku zagranicznych mobilności nauczycieli VI LO realizowanych w ramach unijnych projektów Erasmus Plus i POWER („How About Broadening Horizons” 2017-1-PL01-KA101-036377), nasza szkoła wzięła udział w dwóch międzynarodowych projektach realizowanych na platformie e-twinning.

Jednym z nich jest projekt: „Europe and We” zainicjowany przez nauczycielki naszej szkoły (p. Małgorzatę Karną i Ewelinę Ramotowską), realizowany wspólnie z niemiecką i chorwacką szkołą. W projekcie biorą udział klasy If, IId, IIb i część klasy Ic. Kolejnym realizowanym projektem jest „Clicks in the City” zainicjowany przez nauczycielkę szkoły chorwackiej (p. Helga Karljik), realizowany wspólnie z belgijską i hiszpańską szkołą. W owym projekcie biorą udział uczniowie klas Ib i Ic, a projekt koordynuje niezastąpiony profesor Tomasz Bednarczyk. Tuż przed świętami Wielkanocnymi odbył się międzynarodowy czat między uczniami VI LO i chorwackiej szkoły. Była to doskonała okazja do osobistego poznania chorwackich rówieśników, podniesienia kompetencji językowych i sprawdzenia swoich umiejętności.

1 czerwca 2023, czwartek 19:33
”Łamańce językowe” w języku francuskim, rosyjskim czy niemieckim?! Nic trudnego! - mówią uczniowie VILO.
Wiecej
30 maja 2023, wtorek 22:21
Dnia 25.05.2023 klasa 1i wraz z gośćmi z klas 1b, 1g i 1f uczestniczyła w wycieczce do Wilna.
Wiecej
30 maja 2023, wtorek 22:11
Natalia Dąbrowska i Nikola Dmitruk z klasy 1f oraz Zuzanna Ignaciuk z klasy 1i, podopieczne Pana Dariusza Mierzyńskiego, reprezentowały z powodzeniem VILO, w konkursie plastycznym "Mój bohater"...
Wiecej