Międzynarodowe projekty e-twinningowe

4 kwietnia 2018, środa 18:34

W wyniku zagranicznych mobilności nauczycieli VI LO realizowanych w ramach unijnych projektów Erasmus Plus i POWER („How About Broadening Horizons” 2017-1-PL01-KA101-036377), nasza szkoła wzięła udział w dwóch międzynarodowych projektach realizowanych na platformie e-twinning.

Jednym z nich jest projekt: „Europe and We” zainicjowany przez nauczycielki naszej szkoły (p. Małgorzatę Karną i Ewelinę Ramotowską), realizowany wspólnie z niemiecką i chorwacką szkołą. W projekcie biorą udział klasy If, IId, IIb i część klasy Ic. Kolejnym realizowanym projektem jest „Clicks in the City” zainicjowany przez nauczycielkę szkoły chorwackiej (p. Helga Karljik), realizowany wspólnie z belgijską i hiszpańską szkołą. W owym projekcie biorą udział uczniowie klas Ib i Ic, a projekt koordynuje niezastąpiony profesor Tomasz Bednarczyk. Tuż przed świętami Wielkanocnymi odbył się międzynarodowy czat między uczniami VI LO i chorwackiej szkoły. Była to doskonała okazja do osobistego poznania chorwackich rówieśników, podniesienia kompetencji językowych i sprawdzenia swoich umiejętności.

5 lutego 2023, niedziela 20:09
Ogólnopolski konkurs biologiczno-chemiczny dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
Wiecej
3 lutego 2023, piątek 17:20
Z wielką radością informujemy, że Mikołaj Pawlak z kl. IV C zakwalifikował się do etapu eliminacji centralnych 46 Olimpiady Języka Niemieckiego, które odbędą się pod koniec marca 2023 r. w Poznaniu.
Wiecej
3 lutego 2023, piątek 17:19
Chcesz dodatkowo dostać 10 punktów z języka obcego (francuskiego, niemieckiego, rosyjskiego)?
Wiecej