Międzynarodowe projekty e-twinningowe

4 kwietnia 2018, środa 18:34

W wyniku zagranicznych mobilności nauczycieli VI LO realizowanych w ramach unijnych projektów Erasmus Plus i POWER („How About Broadening Horizons” 2017-1-PL01-KA101-036377), nasza szkoła wzięła udział w dwóch międzynarodowych projektach realizowanych na platformie e-twinning.

Jednym z nich jest projekt: „Europe and We” zainicjowany przez nauczycielki naszej szkoły (p. Małgorzatę Karną i Ewelinę Ramotowską), realizowany wspólnie z niemiecką i chorwacką szkołą. W projekcie biorą udział klasy If, IId, IIb i część klasy Ic. Kolejnym realizowanym projektem jest „Clicks in the City” zainicjowany przez nauczycielkę szkoły chorwackiej (p. Helga Karljik), realizowany wspólnie z belgijską i hiszpańską szkołą. W owym projekcie biorą udział uczniowie klas Ib i Ic, a projekt koordynuje niezastąpiony profesor Tomasz Bednarczyk. Tuż przed świętami Wielkanocnymi odbył się międzynarodowy czat między uczniami VI LO i chorwackiej szkoły. Była to doskonała okazja do osobistego poznania chorwackich rówieśników, podniesienia kompetencji językowych i sprawdzenia swoich umiejętności.

10 lipca 2022, niedziela 12:13
Uczestniczką mobilności zagranicznej w projekcie pt. „Behaviour and conflicts new methodologies, motivation and cooperation strategies” była nauczycielka języka angielskiego – Bożena Zieniuk z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku.
Wiecej
7 lipca 2022, czwartek 12:59
W drugim semestrze roku szkolnego 2021/2022 uczniowie klasy IA uczestniczyli w projekcie eTwinning "Kuferek z pamiątkami".
Wiecej
4 lipca 2022, poniedziałek 14:21
Spotkanie podsumowujące realizację projektu Erasmus+ pt. „Cre@t1ve Conflict Resolution and Peer-to-Peer School Mediation” odbyło się w Atenach, w Grecji.
Wiecej