Międzynarodowe projekty e-twinningowe

4 kwietnia 2018, środa 18:34

W wyniku zagranicznych mobilności nauczycieli VI LO realizowanych w ramach unijnych projektów Erasmus Plus i POWER („How About Broadening Horizons” 2017-1-PL01-KA101-036377), nasza szkoła wzięła udział w dwóch międzynarodowych projektach realizowanych na platformie e-twinning.

Jednym z nich jest projekt: „Europe and We” zainicjowany przez nauczycielki naszej szkoły (p. Małgorzatę Karną i Ewelinę Ramotowską), realizowany wspólnie z niemiecką i chorwacką szkołą. W projekcie biorą udział klasy If, IId, IIb i część klasy Ic. Kolejnym realizowanym projektem jest „Clicks in the City” zainicjowany przez nauczycielkę szkoły chorwackiej (p. Helga Karljik), realizowany wspólnie z belgijską i hiszpańską szkołą. W owym projekcie biorą udział uczniowie klas Ib i Ic, a projekt koordynuje niezastąpiony profesor Tomasz Bednarczyk. Tuż przed świętami Wielkanocnymi odbył się międzynarodowy czat między uczniami VI LO i chorwackiej szkoły. Była to doskonała okazja do osobistego poznania chorwackich rówieśników, podniesienia kompetencji językowych i sprawdzenia swoich umiejętności.

7 grudnia 2023, czwartek 18:00
Rewelacyjne mikołajkowe karaoke sprawiło, że tanecznym krokiem i przy dźwięku dzwoneczków, wkroczyliśmy w czas oczekiwania na najpiękniejsze Święta w roku.
Wiecej
7 grudnia 2023, czwartek 17:46
Czy można dać niechcianej książce drugie życie?
Wiecej
7 grudnia 2023, czwartek 17:19
Uczniowie klasy 3D: Bartosz Grodzki, Mikołaj Kowalczuk i Łukasz Łaszkiewicz pod opieką prof. Marzenny Skibickiej zostali laureatami finału etapu międzywojewódzkiego konkursu „NAUKOLATEK” – Nastoletni Naukowiec.
Wiecej