Sprawozdanie z wyjazdu do Bauski w ramach projektu ERASMUS+

8 maja 2017, poniedziałek 09:45

W dniach 23-29 kwietnia 2017 roku, dwie nauczycielki oraz pięcioro uczniów wzięło udział w ostatniej projektowej mobilności w ramach partnerskiego projektu programu Erasmus Plus, Akcja 2 „Partnerstwa strategiczne”, pod nazwą: „Slow down, Move your body, Improve your diet, Learn for Life, and Enjoy school time – S.M.I.L.E.”

Spotkanie to odbyło się w miejscowości Bauska, na Łotwie w szkole Bauskas Valsts gimnazija.

Celem wizyty było przedstawienie realizacji zadań z modułu 7 podjętych w ramach programu Erasmus Plus: zaprezentowanie przygotowanych wcześniej spotów reklamowych projektu S.M.I.L.E. oraz uczestniczenie w tzw. „Icebreakers”. Każda grupa uczestników miała również możliwość przedstawienia i partycypowania w grach tradycyjnych, sportach zespołowych, jak też oglądania pokazu na żywo tradycyjnych łotewskich tańców ludowych w wykonaniu uczniów tamtejszego liceum. Uczniowie mieli możliwość pracy w laboratoriach multimedialnych wraz ze swoimi zagranicznymi rówieśnikami przygotowując filmiki reklamujące nasz projekt.

Oprócz spotkań roboczych delegacje miały również okazję uczestniczenia w codziennym życiu szkoły łotewskiej, poznania innych kolegów i koleżanek z partnerskiego liceum, a także wtopienia się w atmosferę nauczania w tamtejszej szkole.

Aspektem kulturowym objętym programem mobilności były wyprawy edukacyjne mające na celu zapoznanie się z głównymi atrakcjami turystycznymi w stolicy. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z zabytkami Rygi poprzez udział w grze miejskiej. Program zwiedzania obejmował: historyczną część Rygi: stare miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, Kościół Św. Piotra, Pomnik Wolności oraz inne atrakcje w okolicy takie jak Zamek Rundale z pięknymi bogatymi wnętrzami.

Uczniowie wraz z nauczycielami odbyli też wizytę na farmach organicznych uczestnicząc w degustacji serów.

Spotkanie w Bauska było już ostatnią mobilnością uczniów i nauczycieli w ramach powyższego projektu zakończoną sukcesem zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Nastąpiła bardzo pożyteczna wymiana doświadczeń na wielu płaszczyznach. Młodzież zacieśniła nowe kontakty i przyjaźnie, poznała nową kulturę, a przede wszystkim miała okazję “doszlifowania” języka angielskiego.

Przed nami już tylko przygotowanie i podsumowanie projektu w Mediolanie, które zakończy się konferencją 17 czerwca 2017 roku wszystkich krajów partnerskich oraz uczestników w ramach projektu S.M.I.L.E.

5 lutego 2023, niedziela 20:09
Ogólnopolski konkurs biologiczno-chemiczny dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
Wiecej
3 lutego 2023, piątek 17:20
Z wielką radością informujemy, że Mikołaj Pawlak z kl. IV C zakwalifikował się do etapu eliminacji centralnych 46 Olimpiady Języka Niemieckiego, które odbędą się pod koniec marca 2023 r. w Poznaniu.
Wiecej
3 lutego 2023, piątek 17:19
Chcesz dodatkowo dostać 10 punktów z języka obcego (francuskiego, niemieckiego, rosyjskiego)?
Wiecej