Sprawozdanie z wyjazdu do Moreni

19 września 2016, poniedziałek 09:19

W dniach 6-10 września 2016 roku delegacja czterech nauczycielek z VI Liceum im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku przebywała w rumuńskim Moreni w Liceum Technicznym Petrol Moreni.

Celem wizyty było przede wszystkim omówienie pierwszego roku pracy nad projektem S.M.I.L.E i przygotowanie się do jego kontynuacji w roku szkolnym 2016/17; między innymi ustalenie dat kolejnych mobilności oraz istotne kwestie dotyczące realizacji kolejnych modułów.

Była to również okazja poznania nowych koleżanek i kolegów uczestniczących w projekcie.

Istotnym elementem było również spotkanie z pracownikami Uniwersytetu Mediolańskiego, którzy zajmują się zagadnieniami statystycznymi dotyczącymi naszego projektu.

Nauczycielki uczestniczyły także w warsztatach projektu „Clean Water” dokonując następnie jego omówienia i ewaluacji.

Delegacje z wszystkich krajów spotkały się z burmistrzem miasta Moreni, a następnie z władzami oświatowymi Okręgu Dymbowica i dzięki temu mogły się zapoznać z systemem edukacyjnym obowiązującym w Rumunii.

Co więcej uczestnicy wzięli udział w programie kulturoznawczym zaproponowanym przez Liceum Techniczne, w ramach którego zwiedziliśmy Targoviste – stolicę okręgu Dymbowica, a także Góry Buzau słynące z błotnych wulkanów.

Spotkanie w Moreni należy uznać za bardzo udane. Dzięki niemu wyjaśniono wiele kwestii i podjęto ustalenia dotyczące kontynuacji projektu.

12 stycznia 2023, czwartek 18:51
10 stycznia 2023 r. nasze piłkarki ręczne rozegrały kolejny mecz w ramach Licealiady.
Wiecej
10 stycznia 2023, wtorek 21:29
Z wielką radością odebraliśmy informację przekazaną przez Komitet Okręgowy Olimpiady Artystycznej w Olsztynie - historii sztuki.
Wiecej
18 grudnia 2022, niedziela 10:35
13 grudnia klasy ID, IIE i część IIIE uczestniczyły w niecodziennej lekcji anatomii człowieka.
Wiecej