Sprawozdanie z wyjazdu do Moreni

19 września 2016, poniedziałek 09:19

W dniach 6-10 września 2016 roku delegacja czterech nauczycielek z VI Liceum im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku przebywała w rumuńskim Moreni w Liceum Technicznym Petrol Moreni.

Celem wizyty było przede wszystkim omówienie pierwszego roku pracy nad projektem S.M.I.L.E i przygotowanie się do jego kontynuacji w roku szkolnym 2016/17; między innymi ustalenie dat kolejnych mobilności oraz istotne kwestie dotyczące realizacji kolejnych modułów.

Była to również okazja poznania nowych koleżanek i kolegów uczestniczących w projekcie.

Istotnym elementem było również spotkanie z pracownikami Uniwersytetu Mediolańskiego, którzy zajmują się zagadnieniami statystycznymi dotyczącymi naszego projektu.

Nauczycielki uczestniczyły także w warsztatach projektu „Clean Water” dokonując następnie jego omówienia i ewaluacji.

Delegacje z wszystkich krajów spotkały się z burmistrzem miasta Moreni, a następnie z władzami oświatowymi Okręgu Dymbowica i dzięki temu mogły się zapoznać z systemem edukacyjnym obowiązującym w Rumunii.

Co więcej uczestnicy wzięli udział w programie kulturoznawczym zaproponowanym przez Liceum Techniczne, w ramach którego zwiedziliśmy Targoviste – stolicę okręgu Dymbowica, a także Góry Buzau słynące z błotnych wulkanów.

Spotkanie w Moreni należy uznać za bardzo udane. Dzięki niemu wyjaśniono wiele kwestii i podjęto ustalenia dotyczące kontynuacji projektu.

15 czerwca 2024, sobota 17:07
W piątek, 14 czerwca, klasy 1c i 1d rozkoszowały się przedsmakiem wakacji w Uroczysku Ruczaj.
Wiecej
14 czerwca 2024, piątek 13:17
7.06 i 13.06 uczniowie klasy 2F o profilu architektonicznym wzięli udział w warsztatach na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej.
Wiecej
14 czerwca 2024, piątek 13:06
Uczniowie mieli okazję wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu i wziąć udział w różnorodnych aktywnościach.
Wiecej