Wolontariat na oddziale onkologii dziecięcej

1 grudnia 2015, wtorek 14:25

W poprzednim roku szkolnym uczennice VI LO malowały ściany na dziecięcym Oddziale Onkologii i Hematologii. Właśnie wtedy zrodził się pomysł stałego wolontariatu i współpracy z Dziecięcym Szpitalem Klinicznym w Białymstoku. Pragniemy poinformować, iż udało się! Młodzież oraz nauczyciele VI LO zostali wolontariuszami Fundacji „Pomóż im”.

DOŁĄCZ DO NAS!

W dniu 30.11.2016 uczennice klasy III E (Katarzyna Stypułkowska i Natalia Wołczuk) wraz ze szkolnym opiekunem wolontariuszy panią Eweliną Ramotowską, odwiedziły małych pacjentów na oddziale. Ku ich uciesze zorganizowały zajęcia plastyczne, których rezultat można podziwiać na zdjęciach. Przy pierwszym spotkaniu z podopiecznymi Fundacji „Pomóż im” towarzyszył koordynator wolontariatu pan Grzegorz Bejda.

Na pewno jest to kropla w morzu potrzeb pacjentów onkologicznych, ale chcemy wierzyć, że każde działanie, które wywołuje uśmiech na twarzach dzieci ma sens!

DOŁĄCZ DO NAS!

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt z opiekunami szkolnymi wolontariatu na dziecięcym Oddziale Onkologii i Hematologii: panią Małgorzatą Karną lub Eweliną Ramotowską.

15 czerwca 2024, sobota 17:07
W piątek, 14 czerwca, klasy 1c i 1d rozkoszowały się przedsmakiem wakacji w Uroczysku Ruczaj.
Wiecej
14 czerwca 2024, piątek 13:17
7.06 i 13.06 uczniowie klasy 2F o profilu architektonicznym wzięli udział w warsztatach na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej.
Wiecej
14 czerwca 2024, piątek 13:06
Uczniowie mieli okazję wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu i wziąć udział w różnorodnych aktywnościach.
Wiecej