Wolontariat na oddziale onkologii dziecięcej

1 grudnia 2015, wtorek 14:25

W poprzednim roku szkolnym uczennice VI LO malowały ściany na dziecięcym Oddziale Onkologii i Hematologii. Właśnie wtedy zrodził się pomysł stałego wolontariatu i współpracy z Dziecięcym Szpitalem Klinicznym w Białymstoku. Pragniemy poinformować, iż udało się! Młodzież oraz nauczyciele VI LO zostali wolontariuszami Fundacji „Pomóż im”.

DOŁĄCZ DO NAS!

W dniu 30.11.2016 uczennice klasy III E (Katarzyna Stypułkowska i Natalia Wołczuk) wraz ze szkolnym opiekunem wolontariuszy panią Eweliną Ramotowską, odwiedziły małych pacjentów na oddziale. Ku ich uciesze zorganizowały zajęcia plastyczne, których rezultat można podziwiać na zdjęciach. Przy pierwszym spotkaniu z podopiecznymi Fundacji „Pomóż im” towarzyszył koordynator wolontariatu pan Grzegorz Bejda.

Na pewno jest to kropla w morzu potrzeb pacjentów onkologicznych, ale chcemy wierzyć, że każde działanie, które wywołuje uśmiech na twarzach dzieci ma sens!

DOŁĄCZ DO NAS!

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt z opiekunami szkolnymi wolontariatu na dziecięcym Oddziale Onkologii i Hematologii: panią Małgorzatą Karną lub Eweliną Ramotowską.

2 grudnia 2022, piątek 17:16
29 listopada (tym razem 2022 roku) to dla VILO szczególny dzień!
Wiecej
2 grudnia 2022, piątek 15:40
Świetnie wystartowali nasi siatkarze w rozpoczętej Licealiadzie Wojewódzkiej.
Wiecej
28 listopada 2022, poniedziałek 19:23
25 listopada 2022 roku klasy IIIG i IA zorganizowały w VILO kiermasz charytatywny.
Wiecej