Wolontariat na oddziale onkologii dziecięcej

1 grudnia 2015, wtorek 14:25

W poprzednim roku szkolnym uczennice VI LO malowały ściany na dziecięcym Oddziale Onkologii i Hematologii. Właśnie wtedy zrodził się pomysł stałego wolontariatu i współpracy z Dziecięcym Szpitalem Klinicznym w Białymstoku. Pragniemy poinformować, iż udało się! Młodzież oraz nauczyciele VI LO zostali wolontariuszami Fundacji „Pomóż im”.

DOŁĄCZ DO NAS!

W dniu 30.11.2016 uczennice klasy III E (Katarzyna Stypułkowska i Natalia Wołczuk) wraz ze szkolnym opiekunem wolontariuszy panią Eweliną Ramotowską, odwiedziły małych pacjentów na oddziale. Ku ich uciesze zorganizowały zajęcia plastyczne, których rezultat można podziwiać na zdjęciach. Przy pierwszym spotkaniu z podopiecznymi Fundacji „Pomóż im” towarzyszył koordynator wolontariatu pan Grzegorz Bejda.

Na pewno jest to kropla w morzu potrzeb pacjentów onkologicznych, ale chcemy wierzyć, że każde działanie, które wywołuje uśmiech na twarzach dzieci ma sens!

DOŁĄCZ DO NAS!

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt z opiekunami szkolnymi wolontariatu na dziecięcym Oddziale Onkologii i Hematologii: panią Małgorzatą Karną lub Eweliną Ramotowską.

1 czerwca 2023, czwartek 19:33
”Łamańce językowe” w języku francuskim, rosyjskim czy niemieckim?! Nic trudnego! - mówią uczniowie VILO.
Wiecej
30 maja 2023, wtorek 22:21
Dnia 25.05.2023 klasa 1i wraz z gośćmi z klas 1b, 1g i 1f uczestniczyła w wycieczce do Wilna.
Wiecej
30 maja 2023, wtorek 22:11
Natalia Dąbrowska i Nikola Dmitruk z klasy 1f oraz Zuzanna Ignaciuk z klasy 1i, podopieczne Pana Dariusza Mierzyńskiego, reprezentowały z powodzeniem VILO, w konkursie plastycznym "Mój bohater"...
Wiecej