Holandia – wrzesień 2015 – rewizyta

28 września 2015, poniedziałek 09:35

W dniach 16.09-23.09.2015 r. odbyła się wizyta uczniów ze szkoły Theresia Lyceum w Tilburgu w ramach międzynarodowej wymiany szkolnej. Uczestnicy z Holandii mieszkali u rodzin naszych licealistów, którzy w kwietniu 2015 r. odwiedzili Tilburg. Dzięki wymianie młodzież mogła poznać zwyczaje, kulturę oraz dzień powszedni rodziny polskiej i holenderskiej. Uczestnicy tego projektu dostrzegli różnice, a także podobieństwa pomiędzy narodami. Wszyscy porozumiewali się po angielsku, co dało im możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz wiedzy teoretycznej w praktyce.

Program wymiany był wzbogacony wycieczkami do najbardziej znanych miejsc naszego regionu. Były to między innymi:Białowieża, Zamek w Tykocinie, Korycin, Łopuchowo, Majątek Howieny. Nawiązały się przyjaźnie międzynarodowe.

Oto zdjęcia z pobytu Holendrów w VI LO i komentarze na temat wymiany międzynarodowej z Holandią:

,,Podczas wymiany poznałem wiele nowych osób, nową kulturę. W Holandii bardzo mi się podobało i z pewnością, jeżeli będę miał szansę tam wrócę.”

Michał Woltulewicz kl. II c

,,Cieszę się, że wziąłem udział w wycieczce do Holandii. Poznałem tam wiele osób, dowiedziałem się więcej o ich kulturach i zwyczajach, np. o tym, że jedzą czekoladowe wiórki z chlebem na śniadanie. Mogłem także poznać bliżej ten kraj dzięki codziennym wyjazdom do znanych miejsc jak Amsterdam i poprzez wizyty w miejscowej szkole, gdzie na własne oczy zobaczyłem, jak wygląda edukacja w Holandii. Pobyt za granicą pomógł mi też w swobodnej konwersacji w języku obcym i poznaniu słów w języku niderlandzkim. Wyjazd do Holandii uważam za udany i mam nadzieję, że w przyszłości będzie więcej wymian uczniów pomiędzy szkołami zza granicy a naszym liceum, np. Albania albo Somalia. Pozdrawiam i polecam”

Mateusz Krzynówek kl. II c

,,I had so much fun in Nederland. I visited a lot of beautiful cities like Eidhovenbosch. I had an opportunity to learn Dutch and to try some traditional dishes. For me this exchange was the best time of the year. I met a lot of new people and I hope I will keep in touch with them.”

Gabriela Jaworska kl. III i

,,Wymiana ze szkołą w Holandii (z liceum Theresialyceum) było wspaniałym przeżyciem. Mogłem poznać wielu wspaniałych ludzi. Zwiedziłem kilka interesujących muzeów jak np. muzeum sztuki nowoczesnej. Zobaczyłem, jak wygląda Holandia, kultura oraz tradycje tego kraju. Wydaję mi się, że fajną rzeczą jest również to, że podszkoliłem moją znajomość języka angielskiego. Szczerze polecam tą wymianę.”

Karol Łabieniec, kl. II c

Inne artykuły:

http://bialystok.naszemiasto.pl

Katarzyna Jurczuk
nauczyciel języka niemieckiego
Elżbieta Radulska
nauczyciel języka angielskiego

5 lutego 2023, niedziela 20:09
Ogólnopolski konkurs biologiczno-chemiczny dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
Wiecej
3 lutego 2023, piątek 17:20
Z wielką radością informujemy, że Mikołaj Pawlak z kl. IV C zakwalifikował się do etapu eliminacji centralnych 46 Olimpiady Języka Niemieckiego, które odbędą się pod koniec marca 2023 r. w Poznaniu.
Wiecej
3 lutego 2023, piątek 17:19
Chcesz dodatkowo dostać 10 punktów z języka obcego (francuskiego, niemieckiego, rosyjskiego)?
Wiecej