Zygmusie 2015

22 czerwca 2015, poniedziałek 18:04

Dnia 22 czerwca 2015 odbyła się w naszej szkole uroczysta gala rozdania „Zygmusiów”. Tłumy licealistów VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku zebrały się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć to niezwykłe wydarzenie. Drogocenne trofea przyznane zostały w następujących kategoriach:

  • Humanista Roku
  • Umysł Ścisły Roku
  • Poliglota Roku
  • Sportowiec Roku
  • Nauczyciel Roku

Wręczone zostały również dwa Zygmusie specjalne – od Pana Dyrektora i Samorządu Uczniowskiego. Imprezę poprowadzili czołowi przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Patrycja Budna, Gabriela Jaworska oraz Grzegorz Augustyńczuk.

By tradycji stało się zadość, mowę powitalną wygłosił król Zygmunt August, który przybył na uroczystość wraz z małżonką Barbarą. Galę uświetniły występy orkiestry fanfarowej pod dyrekcją Tomasza Witka, pokazy taneczne Akademii Tańca “Szał”, Zuzanny Sienkiewicz, Justyny Toczko i Aleksandry Siwiec. Zaśpiewała dla nas Daria Piętka, zaś Karolina Klepacka i jej kolega z klubu – Łukasz Szkiłądź zaprezentowali nam karate na najwyższym poziomie. Na ,,deser” – piękny występ z gimnastyki artystycznej przygotowała nam tegoroczna absolwentka naszego liceum Krystyna Sokołowska.

Nominowani do nagrody Humanisty Roku 2015 byli: Róża Gajek z kl. II F, Sebastian Sosnowski z kl. II H, Zuzanna Maria Danowska z kl. III H. Nagrodę w tej kategorii wręczyły Zuzannie Marii Danowskiej pani prof. Anna Liberadzka oraz pani prof. Justyna Mnich.

Potem nadszedł czas na wyróżnienie osób w kategorii Umysł Ścisły Roku. Nominacje otrzymali: Szymon Sidoruk z kl. II B, Jakub Niewiński z kl. II B oraz Wojciech Karol Rafałowski z kl. II A. O ogłoszenie zwycięzcy i wręczenie Zygmusia poproszeni zostali pani prof. Katarzyna Tomaszewska oraz pan prof. Jerzy Misijuk. W tym roku wybrano Jakuba Niewińskiego.

Nie zabrakło również nominacji w kategorii Poliglota Roku. A byli nimi: Adam Bartulewicz z kl. II A, Martyna Niewiadomska z kl. III C i Aleksandra Gmerek z kl. III H. Zacna trójka wzięła udział w Miejskim Konkursie Poliglota 2014/2015 uzyskując wysokie wyniki.

Zygmusia w kategorii Poliglota Roku odebrał, z rąk pani prof. Joanny Sawickiej i pani prof. Doroty Wawerskiej, Adam Bartulewicz.

Wszyscy wiemy, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Nominowani na Sportowca Roku 2015 zostali: Erik Mikulski z kl. III B, Michał Bombrych z kl. I B oraz Emil Oskar Łupiński z kl. III F. O wręczenie nagrody Emilowi Oskarowi Łupińskiemu poproszeni zostali pani prof. Agnieszka Śledź-Dźwigaj i pan prof. Mariusz Bartoszewicz.

Następną kategorią, w której to uczniowie decydowali, kto zostanie nagrodzony, był Zygmuś dla Nauczyciela Roku. Nominowani byli: pani profesor Dorota Wawerska, pan profesor Jerzy Misijuk i pan prof. Michał Dąbrowski. Statuetkę Zygmusia od Króla i Królowej otrzymała w tym roku pani profesor Dorota Wawerska.

Potem nadszedł czas na wręczenie Zygmusia od Samorządu. Podjęcie decyzji nie przyszło mu łatwo, ponieważ każdy, kto włącza się aktywnie w życie szkoły, zasługuje na takie wyróżnienie. Nagrodę otrzymało Ekumeniczne Szkolne Koło Caritas – Eleos za całokształt działalności charytatywnej. Nagrodę odbierała w jego imieniu Justyna Dubowska.

Na koniec gali Zygmusia od pana dyrektora Tadeusza Mośka otrzymała pani profesor Mirosława Biegluk. Gratulujemy jej serdecznie!

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, a Was zapraszamy już za rok na Galę Zygmusiów 2016.

Samorząd Uczniowski

7 grudnia 2023, czwartek 18:00
Rewelacyjne mikołajkowe karaoke sprawiło, że tanecznym krokiem i przy dźwięku dzwoneczków, wkroczyliśmy w czas oczekiwania na najpiękniejsze Święta w roku.
Wiecej
7 grudnia 2023, czwartek 17:46
Czy można dać niechcianej książce drugie życie?
Wiecej
7 grudnia 2023, czwartek 17:19
Uczniowie klasy 3D: Bartosz Grodzki, Mikołaj Kowalczuk i Łukasz Łaszkiewicz pod opieką prof. Marzenny Skibickiej zostali laureatami finału etapu międzywojewódzkiego konkursu „NAUKOLATEK” – Nastoletni Naukowiec.
Wiecej