Holandia – kwiecień 2015

29 kwietnia 2015, środa 10:01

W dniach 16-23.04.2015 roku 12 uczniów VI LO uczestniczyło w międzynarodowej wymianie szkolnej oraz dwie koordynatorki wymiany Elżbieta Radulska (nauczyciel języka angielskiego) i Katarzyna Jurczuk (nauczyciel języka niemieckiego), która odbyła się w Holandii, mieście Tilburg. Holandia w tym czasie gościła nie tylko Polaków lecz także Portugalczyków. Dzięki udziałowi trzech krajów w wymianie szkolnej między Holandią-Polską-Portugalią,  uczestnicy poznali różnice, a także podobieństwa trzech narodowości. Wszyscy uczestnicy porozumiewali się w języku angielskim, co dało im możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych i wiedzy teoretycznej w praktyce. Przez cały pobyt w Holandii, uczestnicy wymiany szkolnej mieszkali u rodzin holenderskich, gdzie mogli poznać zwyczaje, kulturę oraz dzień powszedni w rodzinie holenderskiej. Program wymiany był wzbogacony wycieczkami do najpiękniejszych i najbardziej znanych w Holandii miast: Amsterdam, Rotterdam, Breda, Hertogenbosch, den Bosch.

Katarzyna Jurczuk

7 grudnia 2023, czwartek 18:00
Rewelacyjne mikołajkowe karaoke sprawiło, że tanecznym krokiem i przy dźwięku dzwoneczków, wkroczyliśmy w czas oczekiwania na najpiękniejsze Święta w roku.
Wiecej
7 grudnia 2023, czwartek 17:46
Czy można dać niechcianej książce drugie życie?
Wiecej
7 grudnia 2023, czwartek 17:19
Uczniowie klasy 3D: Bartosz Grodzki, Mikołaj Kowalczuk i Łukasz Łaszkiewicz pod opieką prof. Marzenny Skibickiej zostali laureatami finału etapu międzywojewódzkiego konkursu „NAUKOLATEK” – Nastoletni Naukowiec.
Wiecej