Zygmusie 2014

26 czerwca 2014, czwartek 18:17

Doroczna gala wręczenia Zygmusiów odbyła się 26 czerwca. Prowadzili ją przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: przewodniczący Grzegorz Augustyńczuk, Patrycja Budna i Gabriela Jaworska. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie zebrali się na hali sportowej szkoły, aby dowiedzieć się, kto w tym roku otrzyma nagrody dla najwybitniejszych osobowości naszej szkoły. Nad całością czuwał patron szkoły – Król Zygmunt August z małżonką Barbarą.

Statuetki przyznawano w pięciu kategoriach:

 • Humanista
 • Umysł ścisły
 • Poliglota
 • Sportowiec
 • Nauczyciel

W poszczególnych kategoriach nominowali zostali:

 • Humanista roku: Tomasz Pawłowski, Gabriela Citko i Katarzyna Pilczuk
 • Umysł ścisły roku: Jakub Niewiński, Tomasz Kaczmarek i Paweł Gryc
 • Poliglota roku: Ida Matysek, Dominika Krasowska i Martyna Niewiadomska
 • Sportowiec roku: Aneta Szydłowska, Erik Mikulski i Piotr Borowik
 • Nauczyciel roku: pan profesor Jerzy Misijuk, pani profesor Dorota Wawerska i pan profesor Dariusz Naumowicz

Zaszczytne statuetki Zygmusia w poszczególnych kategoriach otrzymali:

 • Humanista roku: Tomasz Pawłowski (nagrodę wręczyły pani dyr. Anna Janina Kloza i pani profesor Magdaleną Dziejma)
 • Umysł ścisły roku: Tomasz Kaczmarek (nagrodę wręczyli pani dyr. Beata Anna Garley i pan profesor Jerzy Misijuk)
 • Poliglota roku: Ida Matysek (nagrodę wręczyli pani profesor Aneta Jabłonowska i pan profesor Mariusz Okułowicz)
 • Sportowiec roku: Aneta Szydłowska (nagrodę wręczyli pani profesor Ewa Krasińska i pan profesor Andrzej Olchowik)
 • Nauczyciel roku: pani profesor Dorota Wawerska (nagrodę wręczyli członkowie samorządu Łukasz Zalewski i Agnieszka Abram).

Dodatkowo przyznano dwie statuetki specjalne. Zygmusiem od Samorządu Uczniowskiego uhonorowano byłą przewodniczącą samorządu Agatę Wróbel. Pan dyr. Tadeusz Mosiek przyznał Zygmusia od Dyrektora pani profesor Ewie Krasińskiej.

Uroczystość uświetniła młodzież prezentująca nam swoje talenty. Tańcem zachwyciły nas zespoły: Cheerleaderki drużyny futbolu amerykańskiego Lowlanders, grupa Growdance, Kolor Konkret Crew, Akademia Tańca Szał oraz uczennica naszej szkoły Krystyna Sokołowska. Umiejętnościami wokalnymi pochwalili się Justyna Toczko w piosence „Alleluja” oraz Karol Sujeta w utworze „Turn The Page”. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra Big-Band Zespołu Szkół Muzycznych pod kierownictwem p. Tomasza Witka.

Uroczystość zakończył pokaz łazika marsjańskiego Hyperion 2, zorganizowany przez Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej. Łazik był wcześniej zwycięzcą prestiżowych międzynarodowych zawodów University Rover Challenge w USA.

Na zakończenie prowadzący pogratulowali wszystkim tegorocznym szczęśliwcom oraz podziękowali zebranym za przybycie.

13 maja 2021, czwartek 18:00
Czy szkołę można lubić?
Czy za szkołą można tęsknić?
Czy szkoła może być miejscem zdobywania kompetencji, ale też przestrzenią, która jest naszym AXIS MUNDI?
Wiecej
21 czerwca 2021, poniedziałek 16:20
Partnerzy projektowi spotykali się systematycznie online na platformie Webex. Spotkania odbywały się w formie wideokonferencji, których celem było dostosowanie realizacji projektu pt. „Cre@t1ve Conflict Resolution and Peer-To-Peer School Mediation” do panujących realiów w dobie pandemii koronawirusa.
Wiecej
20 czerwca 2021, niedziela 18:35
16 czerwca klasa 1b wraz z wychowawcą prof. Jerzym Misijukiem oraz p. Eweliną Ramotowską, zorganizowała kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację naszego absolwenta Jakuba Żabiuka.
Wiecej