Zygmusie 2014

26 czerwca 2014, czwartek 18:17

Doroczna gala wręczenia Zygmusiów odbyła się 26 czerwca. Prowadzili ją przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: przewodniczący Grzegorz Augustyńczuk, Patrycja Budna i Gabriela Jaworska. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie zebrali się na hali sportowej szkoły, aby dowiedzieć się, kto w tym roku otrzyma nagrody dla najwybitniejszych osobowości naszej szkoły. Nad całością czuwał patron szkoły – Król Zygmunt August z małżonką Barbarą.

Statuetki przyznawano w pięciu kategoriach:

 • Humanista
 • Umysł ścisły
 • Poliglota
 • Sportowiec
 • Nauczyciel

W poszczególnych kategoriach nominowali zostali:

 • Humanista roku: Tomasz Pawłowski, Gabriela Citko i Katarzyna Pilczuk
 • Umysł ścisły roku: Jakub Niewiński, Tomasz Kaczmarek i Paweł Gryc
 • Poliglota roku: Ida Matysek, Dominika Krasowska i Martyna Niewiadomska
 • Sportowiec roku: Aneta Szydłowska, Erik Mikulski i Piotr Borowik
 • Nauczyciel roku: pan profesor Jerzy Misijuk, pani profesor Dorota Wawerska i pan profesor Dariusz Naumowicz

Zaszczytne statuetki Zygmusia w poszczególnych kategoriach otrzymali:

 • Humanista roku: Tomasz Pawłowski (nagrodę wręczyły pani dyr. Anna Janina Kloza i pani profesor Magdaleną Dziejma)
 • Umysł ścisły roku: Tomasz Kaczmarek (nagrodę wręczyli pani dyr. Beata Anna Garley i pan profesor Jerzy Misijuk)
 • Poliglota roku: Ida Matysek (nagrodę wręczyli pani profesor Aneta Jabłonowska i pan profesor Mariusz Okułowicz)
 • Sportowiec roku: Aneta Szydłowska (nagrodę wręczyli pani profesor Ewa Krasińska i pan profesor Andrzej Olchowik)
 • Nauczyciel roku: pani profesor Dorota Wawerska (nagrodę wręczyli członkowie samorządu Łukasz Zalewski i Agnieszka Abram).

Dodatkowo przyznano dwie statuetki specjalne. Zygmusiem od Samorządu Uczniowskiego uhonorowano byłą przewodniczącą samorządu Agatę Wróbel. Pan dyr. Tadeusz Mosiek przyznał Zygmusia od Dyrektora pani profesor Ewie Krasińskiej.

Uroczystość uświetniła młodzież prezentująca nam swoje talenty. Tańcem zachwyciły nas zespoły: Cheerleaderki drużyny futbolu amerykańskiego Lowlanders, grupa Growdance, Kolor Konkret Crew, Akademia Tańca Szał oraz uczennica naszej szkoły Krystyna Sokołowska. Umiejętnościami wokalnymi pochwalili się Justyna Toczko w piosence „Alleluja” oraz Karol Sujeta w utworze „Turn The Page”. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra Big-Band Zespołu Szkół Muzycznych pod kierownictwem p. Tomasza Witka.

Uroczystość zakończył pokaz łazika marsjańskiego Hyperion 2, zorganizowany przez Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej. Łazik był wcześniej zwycięzcą prestiżowych międzynarodowych zawodów University Rover Challenge w USA.

Na zakończenie prowadzący pogratulowali wszystkim tegorocznym szczęśliwcom oraz podziękowali zebranym za przybycie.

10 kwietnia 2024, środa 21:39
W trakcie wykładu uczniowie dowiedzieli się, jak tworzyć obrazy przy pomocy AI, jakie narzędzia są dostępne...
Wiecej
8 kwietnia 2024, poniedziałek 18:25
Jak zwykle zachwycamy się talentami i pomysłowością uczestniczek naszych zajęć!
Wiecej
5 kwietnia 2024, piątek 06:40
Nasze siatkarki stoczyły pasjonujący, stojący na wysokim poziomie mecz z IV LO Białystok zwyciężając 2:0, co dało nam złoty medal Licealiady Wojewódzkiej.
Wiecej