IV Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Francji i Krajach Frankofońskich

17 marca 2014, poniedziałek 11:59

Dnia 14 marca 2014 roku odbyło się rozdanie nagród  IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Francji i Krajach Frankofońskich, który niezmiennie cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży gimnazjalnej i licealnej naszego województwa.

W tym roku, 28 lutego, w siedzibie naszej szkoły odbyły się zawody tego konkursu, do których przystąpiło 33 uczniów, wyłonionych wcześniej w eliminacjach szkolnych. Reprezentowali oni 4 gimnazja i 10 liceów ogólnokształcących z Białegostoku i Bielska Podlaskiego. Wszyscy uczestnicy odpowiadali na pytania testu, który jest umieszczony na stronie VI LO, w zakładce  Konkurs Wiedzy o Francji i Krajach Frankofońskich.

Jury w składzie – Monika Piekarska z Państwowego Gimnazjum Nr 6 im. S.Nowakowskiego w Białymstoku oraz Ewa Ramz z VI LO im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku – wnikliwie przeanalizowało odpowiedzi  uczestników i wyłoniło laureatów w dwóch kategoriach: Gimnazjum i Liceum.

Oto oni:

Kategoria Gimnazjum

I miejsce – Agata Bycul,  Publiczne Gimnazjum nr 6 im. S. Nowakowskiego w Białymstoku – 50 pkt.
II miejsce – Sławomir Małyszko, Społeczne Gimnazjum STO w Białymstoku – 49 pkt.
III miejsce – Jakub Wesołowski,  Publiczne Gimnazjum
nr 6 im. S. Nowakowskiego w Białymstoku – 41pkt.

Kategoria Liceum

I miejsce – Urszula Adamska, III LO im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku – 62 pkt.
II miejsce – Maria Bystrowska, IV LO im. C. K. Norwida w Białymstoku – 61 pkt.
III miejsce – Olga Awramiuk,  Społeczne Liceum STO w Białymstoku – 57 pkt.

Ze względu na minimalne różnice punktowe wśród licealistów, jury postanowiło przyznać nagrody zdobywcom IV i V miejsca. Są to kolejno:

IV miejsce – Kacper Rzeńca – III LO im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku – 56 pkt.
V miejsce – Paweł Molski – VI LO im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku – 55 pkt.

Wszyscy uczestnicy naszego konkursu oraz ich nauczyciele otrzymali pamiątkowe dyplomy i obejrzeli prezentację na temat zabytków Francji wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, przygotowaną przez uczniów klasy III F naszej szkoły, a przedstawioną przez Pawła Molskiego z tej klasy.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy świetnych wyników i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w roku szkolnym 2014/2015.

Zadania konkursowe 2014 (pdf)
Regulamin konkursu (pdf)
Bibliografia (pdf)

Z pozdrowieniami
Ewa Ramz
nauczyciel języka francuskiego

19 lutego 2024, poniedziałek 17:42
Do udziału w konkursie zapraszamy zarówno uczestników indywidualnych, jak i grupy.
Wiecej
15 lutego 2024, czwartek 18:06
Joanna zajęła pierwsze miejsce, a Dominika za swój niepowtarzalny występ została wyróżniona.
Wiecej
15 lutego 2024, czwartek 17:42
Dziękujemy za wielkie zainteresowanie akcją :)
Wiecej