O projekcie

2 września 2013, poniedziałek 18:40

W okresie od września 2013 do czerwca 2015 VI Liceum Ogólnokształcące im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku realizuje partnerski, międzynarodowy projekt „Europe Through Our Eyes” w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” Comenius.

W tym przedsięwzięciu (wraz z VI LO) uczestniczą następujące szkoły partnerskie:

  • Staatliche Berufliche Oberschule Kaufbeuren (Niemcy)
  • Gondhumanis, Educação E Formação, Lda (Portugalia)
  • I.E.S. Pedro De Tolosa (Hiszpania)
  • “John Atanasov” Vocational School Of Economics And Informatics (Bułgaria)
  • Istituto Professionale Di Stato Per L’industria E L’artigianato (Ipsia) G. Ferraris – Iglesias (Włochy)

Projekt „Europe Through Our Eyes” idealnie wpisuje się w misję naszych szkół – naukę tolerancji i zrozumienia dla innych kultur i narodowości. Poprzez jego realizację chcemy pokazać, że choć istnieją indywidualne różnice kulturowe, mieszkańców różnych krajów łączy wiele wspólnych wartości. Projekt ten to także idealny sposób na zmniejszenie lub wyeliminowanie uprzedzeń i stereotypów.

Wielokulturowość Europy to bogate źródło kreatywności. Wykorzystując fotografię, film czy dramę, partnerzy projektu pragną zwiększyć świadomość uczniów na temat kultury krajów partnerskich. Oczekujemy, iż nasi uczniowie rozwiną świadomość zarówno własnej, jak i wspólnej europejskiej tożsamości.

Udział w tym projekcie przyczyni się także do podniesienia umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

Ponadto wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych przyczyni się do zacieśnienia przyjaźni między uczestniczącymi szkołami, wyposażając zarówno uczniów, jak i pracowników w nowe umiejętności wykorzystywane na co dzień.

Ważnym punktem przedsięwzięcia jest udział w mobilnościach (wyjazdach do szkół partnerskich), będących okazją do wymiany doświadczeń, pracy w grupach, zawiązywania przyjaźni.

Do udziału w projekcie zapraszamy uczniów i uczennice klas I i II naszego Liceum.

Zainteresowani proszeni są o kontakt z p. mgr Ewą Prokopowicz oraz z p. mgr Jolantą Desperat.


 

9 sierpnia 2022, wtorek 13:39
Uczestniczkami zagranicznej mobilności w projekcie pt. „How to use Tablets, Educational Apps and Social Media in your Clasroom” były trzy nauczycielki z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku.
Wiecej
9 sierpnia 2022, wtorek 13:35
Po raz kolejny odbył się obóz informatyczny w Sztutowie, w którym uczestniczyli uczniowie VILO.
Wiecej
10 lipca 2022, niedziela 12:13
Uczestniczką mobilności zagranicznej w projekcie pt. „Behaviour and conflicts new methodologies, motivation and cooperation strategies” była nauczycielka języka angielskiego – Bożena Zieniuk z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku.
Wiecej