Zygmusie 2011

3 czerwca 2011, piątek 19:12

3 czerwca 2011 roku,  w naszej szkole odbyło się coroczne odznaczenie najbardziej wyróżniających się uczniów, którzy swoją postawą godnie reprezentują VI LO na różnych olimpiadach, konkursach, zawodach, etc. Galę rozdania „Zygmusiów 2011”, z wielką gracją prowadzili uczniowie klasy II C: Adrianna Rogowska i Mateusz Szamatowicz, którzy po przywitaniu Króla Zygmunta Augusta z małżonką Barbarą, rozpoczęli odczytywanie nominowanych w poszczególnych kategoriach: “Umysł ścisły” nominowani Radosław Kotowski III B, Ewelina Świerzyńska II A, Dariusz Łapiński II A. Nagrodę w tej kategorii wręczył Pan Profesor Jerzy Misijuk.

Po pierwszym wyróżnieniu zaszczyciła nas swoją obecnością oraz niezwykłym talentem Katarzyna Daszuta wraz z zespołem tanecznym „Kolor” (tegoroczni mistrzowie Polski w kategorii mini formacje hip-hop powyżej 16 lat).

Kolejnymi wyróżnionymi,  tym razem w kategorii „Humaniści” okazali się : Małgorzata Sobolewska II F, Gabriela Sidz II I, Natalia Janus III H, a nagrodę wręczyła Pani Profesor Anna Janina Kloza.  Zaraz potem Adrianna Gryczkowska zaśpiewała „Stand by me”.

W kolejnej kategorii „Sportowcy” nominowani: Miłosz Miłkowski III B, Aleksandra Kulikowska III H, Roczniak Katarzyna III E,  nagrodę wręczyła Pani Profesor Ewa Krasińska.  Po czym  Philip Przyłucki zaśpiewał piosenkę „Szczęśliwej drogi już czas”.

W kategorii „Nauczyciel” wśród nominowanych znaleźli się: Pan Profesor Jerzy Misijuk, Pani Profesor Dorota Wawerska, Pan Profesor Dariusz Naumowicz, a nagrodę wręczyła  Adrianna Gryczkowska. Kolejną wokalną niespodziankę przygotowała  Joanna Rutkowska piosenką Ewy Demarczyk. „Zygmuś od Samorządu Uczniowskiego”, z rąk przewodniczącej Martyny Prusik i zastępcy Krzysztofa Cylwika otrzymał Mateusz Łuniewski III C. Mateusz jako jedyny MC w naszej szkole nie omieszkał kolejny raz zaprezentować swoje niezwykłe umiejętności w rapowaniu „Zygmuś” od Pana Dyrektora Marka Onoszko, otrzymał opiekun Samorządu Uczniowskiego, Pani Profesor Katarzyna Tomaszewska.

Gala „Zygmusie 2011” zakończyła się  powodzeniem, uczniowie i nauczyciele opuścili plac przed szkołą z doskonałymi humorami i niezapomnianymi wrażeniami.

29 września 2022, czwartek 17:49
28 września 2E jedzie na lekcję biologii w terenie. I kolejny raz Białowieża wita strugami deszczu.
Wiecej
27 września 2022, wtorek 19:22
Do świętowania Europejskiego Dnia Języków Obcych dołączyło się VI LO.
Wiecej
26 września 2022, poniedziałek 20:10
Miło nam jest poinformować, że nasza szkoła zajęła II miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół ponadpodstawowych w województwie podlaskim w roku szkolnym 2021/2022.
Wiecej