I Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Francji i Krajach Frankofońskich

28 lutego 2011, poniedziałek 22:55

11 lutego 2011 odbył się w naszej szkole I Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Francji i Krajach Frankofońskich, zorganizowany przez p. Urszulę Kochanowską przy ogromnym wsparciu p. Ewy Ramz. Celem konkursu było m. in. propagowanie kultury francuskiej i języka francuskiego oraz poszerzenie wiedzy geograficznej, historycznej i kulturowej dotyczącej Francji i krajów frankofońskich.

Do konkursu zgłosiło się 91 uczniów z następujących białostockich szkół: PG nr 6, PG nr 7, PG nr 9, SG nr 4 STO, SG nr 8 STO, I LO, III LO, IV LO, V LO, VI LO, VII LO, SLO STO oraz z ZS z DNJB w Hajnówce.

Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z różnych dziedzin, np. historii, geografii, sztuki, tradycji.

O godz. 13.00 uczestnicy rozpoczęli pisanie testu opracowanego przez p. Urszulę Kochanowską. Test składał się z 60 pytań, za które można było zdobyć 92 punkty. Już na korytarzu, po napisaniu testu, uczestnicy burzliwie dyskutowali ze swoimi nauczycielami na temat pytań i odpowiedzi. Niektórzy uważali, że pytania były bardzo trudne, ale byli też tacy, którzy spodziewali się, że test będzie jeszcze trudniejszy.

Rozdanie nagród odbyło się 25 lutego 2011, w naszej szkole.

Oto nazwiska laureatów:

kategoria GIMNAZJUM

miejsce I – Kinga Bugalska – Publiczne Gimnazjum nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Nowakowskiego w Białymstoku

miejsce II – Natalia Murawska – Społeczne Gimnazjum nr 4 STO w Białymstoku

miejsce III – Urszula Adamska – Publiczne Gimnazjum nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Nowakowskiego w Białymstoku

kategoria LICEUM

miejsce I (ex aequo) – Przemysław Kossakowski – VI Liceum Ogólnokształcące im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku

Jakub Sawicki – IV Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Białymstoku

miejsce II – Cezary Rutkowski – I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Białymstoku

miejsce III – Marta Gil – VII Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku.

Serdecznie gratulujemy!

Jesteśmy również pełni uznania dla wiedzy pozostałych uczestników, którzy uplasowali się na kolejnych wysokich miejscach (według punktacji z testu).

Tutaj prezentujemy ich nazwiska.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, już za rok.

Zadania konkursowe 2011
Informacje ogólne
Regulamin konkursu 2010/2011
Bibliografia

Fundatorzy nagród:

13 maja 2021, czwartek 18:00
Czy szkołę można lubić?
Czy za szkołą można tęsknić?
Czy szkoła może być miejscem zdobywania kompetencji, ale też przestrzenią, która jest naszym AXIS MUNDI?
Wiecej
21 czerwca 2021, poniedziałek 16:20
Partnerzy projektowi spotykali się systematycznie online na platformie Webex. Spotkania odbywały się w formie wideokonferencji, których celem było dostosowanie realizacji projektu pt. „Cre@t1ve Conflict Resolution and Peer-To-Peer School Mediation” do panujących realiów w dobie pandemii koronawirusa.
Wiecej
20 czerwca 2021, niedziela 18:35
16 czerwca klasa 1b wraz z wychowawcą prof. Jerzym Misijukiem oraz p. Eweliną Ramotowską, zorganizowała kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację naszego absolwenta Jakuba Żabiuka.
Wiecej