Wymiana Bari Wlochy

Exchange Day Eight: Nasza tegoroczna wymiana z Włochami powoli dobiega końca. Pożegnaniu towarzyszyły uściski i łzy wzruszenia. Za miesiąc znów się spotkamy, tym razem w roli gospodarzy. A na koniec wspomnienie włoskiej kuchni ...

Exchange Day Seven: Nasi uczniowie pracowali dziś nad projektami podsumowującymi współpracę. Polscy nauczyciele mieli okazję spotkać się z ubiegłorocznymi uczestnikami wymiany. Obecnie są oni w 4 klasie liceum i za rok będą podchodzić do matury. Spotkaliśmy się z nimi w trakcie zajęć z literatury języka niemieckiego. Młodzież omawiała właśnie "Cierpienia Młodego Wertera" - Goethego, po NIEMIECKU!!!

Exchange Day Six: Niedzielne popołudnie spędziliśmy w Alberobello, czyli białym miasteczku Trulli, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tego typu domki, okrągłe, ze stożkowym dachem, wznoszono w Apulii ze względu na korzyści finansowe ...

Exchange Day Five: Polignano a Mare i Monopoli, dwa urocze, nadmorskie miasteczka, które zachwyciły nasza młodzież. W sobotnie popołudnie, spacerując po wąskich, białych ulicznach podziwialiśmy architekturę południowych Włoch ...

Exchange Day Four: W piątek pracowalismy w laboratorium komputerowym nad projektem związanym z wymiana. Efekty wkrótce zaprezentujemy obu szkołom ...

Exchange Day Three: W dniu dzisiejszym odwiedziliśmy Materę, jedno z trzech najstarszych miast świata. To tu Mel Gibson nagrywał sceny do filmu Pasja. W 2019 roku Matera została Europejską Stolicą Kultury...

Exchange Day Two: Dzisiaj podziwiamy Stare Miasto Bari słynne dzięki Świętemu Mikołajowi oraz Bonie Sforza, matce patrona naszej Szkoły, Króla Zygmunta Augusta.

Exchange Day One: Polish - Italian Exchange, czyli długo oczekiwana wymiana uczniów do Włoch właśnie wystartowała. 18 uczniów naszej Szkoły wylądowało dziś w słonecznym Bari, prawie na samym czubku włoskiego buta... Przez tydzień będą uczestniczyć w zajęciach szkolnych oraz w programie turystycznym, odkrywając region Apulia, czyli kulinarne zagłębie foccaci i panzerotti.