przeciwko handlowi ludzmiIstotą handlu ludźmi jest zniewolenie i wykorzystanie osób w celu osiągnięcia korzyści. Jego ofiary doznają różnych form przemocy, a traumatyczne doświadczenia często skutkują trwającymi wiele lat urazami. W ramach "Krajowego planu działań przeciwko handlowi ludźmi" uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazie filmu "Uprowadzona" oraz w spotkaniach z funkcjonariuszami policji.

Monika Winiarska, Kinga Kujawa
 

NHEFW ciepłe październikowe popołudnie uczniowie naszej szkoły zainaugurowali kolejny sezon Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej – projektu realizowanego wraz z Białostockim Ośrodkiem Kultury i Kinem Forum. Projekt ten liczy już ponad 10 lat. Warto nadmienić, że NHEF pozostają w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej, a w 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”.

Więcej…

 

1a integracjaCo prawda, minęło już trochę czasu, ale zawsze warto wrócić wspomnieniami do tego, co miłe i przyjemne. A takim wydarzeniem był wyjazd integracyjny naszej klasy. Na ten dzień czekaliśmy od początku września. Wreszcie nadszedł ten czas! Wstaliśmy rano i z ogromnymi uśmiechami wyruszyliśmy na naszą pierwszą przygodę.

Więcej…

 

zbiorka zywnosciZbiórka żywności dla Stowarzyszenia Otwarty Dom – Pomoc dzieciom z domów dziecka na Litwie i ubogich rodzin naszego regionu.

Serdecznie dziękujemy naszym uczniom za pomoc w przeprowadzeniu Zbiórki Żywności „Podziel się…” zorganizowanej przez Bank Żywności. Akcja odbyła się w 12 i 13 października 2018 r. w Biedronce przy ulicy Wyszyńskiego. Zebrano łącznie 715 kg produktów.

Więcej…

 

siepomaga1641,69 złotych, zebranych podczas organizacji Dnia Nauczyciela, zostało przekazane na leczenie Martynki z Białegostoku i Oliwii z Dąbrowy Biskupiej. Dziewczynki są w trakcie leczenia onkologicznego, którego koszt wynosi ponad 3 miliony złotych, a które nie jest refundowane przez NFZ.

Wszystkim uczniom VI LO, jeszcze raz, serdecznie dziękujemy za wpłaty, a Oliwii i Martynce życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

 

kariera zawodowaPlanując karierę zawodową warto rozpoznać swój potencjał, o czym przekonali się uczniowie klas trzecich, którzy uczestniczyli w spotkaniu z doradcą zawodowym, psychologiem z Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Więcej…

 

dzien nauczycielaTegoroczne obchody Dnia Nauczyciela w VI LO połączone zostały z akcją charytatywną. Za zebrane od klas pieniądze wszyscy pracownicy szkoły otrzymali słodkie prezenciki i zostali zaproszeni na mały poczęstunek.

Więcej…

 

otrzesieny 2018

Dnia 10 października 2018 roku, odbyły się w naszej szkole otrzęsiny klas pierwszych. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował specjalne zadania dla naszych pierwszoklasistów. Przygotowania do tego wydarzenia zaczęły się już we wrześniu od wylosowania tytułu filmów.

Więcej…

 

1c integracja25 września 2018 roku I C stawiała swoje pierwsze kroki klasowo-integracyjne.
Przed wyjazdem uczniowie uczestniczyli w warsztatach z Panią Pedagog. Był to motywujący wstęp do dalszej części zajęć - przejazdu do Hermanówki. Spędziliśmy dwa dni w radosnej atmosferze - na grach, zabawach, tańcach oraz wieczornym ognisku.

Więcej…

 

1d inegracjaW dzisiejszych czasach nie zawsze potrafimy wyciągnąć rękę do drugiej osoby, dlatego zajęcia integracyjne zorganizowane przez naszą szkołę były strzałem w dziesiątkę.
Dnia 26.09.2018 r. klasa I D jako ostatnia z klas pierwszych brała udział w warsztatach integracyjnych.

Więcej…

 

1b integracja
I B, w pełnym składzie 22 chłopaków i 11 dziewczyn, integrowała się 19 i 20 września. Wszystko nam sprzyjało – od pięknej pogody, dobrych humorów, ochoty na tańce i swawole, przez mecz siatkówki i dostrajanie głosów przy ognisku.

Więcej…