100 kmDnia 06.10.2018 r. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowej sztafecie 100 km na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Więcej…

 

1e integracja

Dwa wrześniowe dni 2018r. kl. I E spędziła w pięknych okolicznościach przyrody. Hermanówka przywitała nas wspaniałą pogodą i taką mieliśmy do ostatniej chwili pobytu. Po przekazaniu ogromu pozytywnej energii przez naszych poprzedników, przystąpiliśmy do realizacji planu precyzyjnie przygotowanego przez ks. Wojciecha.

Więcej…

 

swierk 2018O 4.00 wyjechaliśmy spod VI LO. Do świtu - jak i do Świerka - jeszcze daleka droga. Punkt 5.00 - cały autobus (prawdopodobnie wykluczając kierowcę) śpi. Około godziny 8, pełni energii i zapału, opuściliśmy autokar i udaliśmy się w niezapomnianą podróż po świecie fizyki jądrowej.

 

Więcej…

 

do you kyotoPrzeczytaj regulamin na www.ekocykl.org/doyoukyoto

Chęć udziału zgłoś do nauczycielek biologii: Marzenny Skibickiej i Grażyny Siłkin

 

Pragniemy poinformować, iż nasza szkoła została odznaczona Europejską Odznaką Jakości (European Quality Label) za udział w międzynarodowym projekcie e-twinningowym "Clicks in the City". Projekt był realizowany we współpracy ze szkołami z Chorwacji, Belgii i Polski. Gratulacje! Viva VILO!

Ewelina Ramotowska

 

1f integracja

W dniu 24.09.2018 r. o godz. 10:00 rozpoczęły się warsztaty integracyjne klasy I F. Pierwszym ich etapem było spotkanie z panią psycholog Kingą Kujawą w szkolnych murach. Warsztaty z panią psycholog zachęciły uczestników wycieczki integracyjnej do otwarcia się, poznania siebie i innych oraz poprawienia relacji w grupie. Ciąg dalszy integracji odbył się w miejscowości Hermanówka. Nikt nie spodziewał się, tego co się działo na miejscu.

Więcej…

 

Drodzy Uczniowie!

Zachęcam do udziału w Olimpiadzie wiedzy o żywieniu i żywności. Rejestracja uczestników odbywa się do 9 października 2018 roku. Aktualności związane z olimpiadą znajdziecie na stronie: http://www.olimpiadawiedzyozywieniu.pl

Zgłoszenia przyjmuje nauczycielka biologii
Marzenna Skibicka

 

Istnieje możliwość ubiegania się o to stypendium edukacyjne Zarządu Województwa Podlaskiego.

Stypendia mogą otrzymać uczniowie, spełniający łącznie następujące kryteria:

  • uzyskali średnią ocen na koniec ubiegłego roku szkolnego co najmniej 5,0
  • byli co o najmniej trzykrotnymi laureatami konkursu/olimpiady na szczeblu wojewódzkim/ponadwojewódzkim lub co najmniej jednokrotnie laureatem konkursu/olimpiady/turnieju na szczeblu ogólnopolskim/międzynarodowym.

Termin: do 5 października.

Wnioski oraz dodatkowe informacje w pokoju 65 u pedagoga i psychologa.

Monika Winiarska, Kinga Kujawa

 

W ramach 9. edycji Podlaskich spotkań z pisarzami, 19 października 2018 r. o godz. 11.50, odbędzie się spotkanie autorskie z panią Anną Kamińską.
W spotkaniu uczestniczyć będą uczniowie klas humanistycznych (1G i 2G) oraz zgłoszeni goście.

Anna Konopko
nauczyciel bibliotekarz
 

 

W ramach programu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL, zapraszamy młodzież naszej szkoły do udziału w konkursach:

  • SZKOLNA INTERNETOWA GRA GIEŁDOWA
  • KONKURS „SCORE HUNTER”
  • KONKURS „MILION NA BANK”
  • KONKURS „IT i CYBERBEZPIECZEŃSTWO”

Więcej…

 

1g integracja

Na początku tego tygodnia, odbyła się pierwsza wycieczka integracyjna organizowana z myślą o klasach pierwszych. Klasą, która na VILOakcję udała się najwcześniej była I G. Humaniści po dwóch tygodniach nauki mogli lepiej poznać się podczas dwudniowej wycieczki do Hermanówki niedaleko Białegostoku. Już od pierwszego momentu, wiadomo było co się święci.

Więcej…