Last day of students exchange in Israel - Morze Martwe

Wymiana Izrael2018 dzien8 1Wymiana Izrael2018 dzien8 2

 

 

 

Więcej…

 

OWoMOWoFZ wielką przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie: Mateusz Sulewski (klasa 1D), Ewa Urbanowicz, Jakub Kruszewski oraz Kamil Kurajew (cała trójka z klasy 2 G) awansowali do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Mediach. W II etapie Olimpiady Wiedzy o Kinie i Komunikacji Społecznej VI LO reprezentować będzie Magdalena Nurzyńska z klasy 2 G. Wszystkim gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie na kolejnym etapie olimpijskich zmagań.

 

pasja moja wolnosciaW dniu 18 października w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Ciepłej 32 w Białymstoku odbyło się rozstrzygnięcie X edycji konkursu „Moja pasja początkiem drogi do kariery” pod hasłem „Pasja moją wolnością – wolność moją pasją”. Konkurs został zorganizowany w ramach stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Do konkursu zgłosiło się 25 uczniów z 12 szkół.

Więcej…

 

tykocin warsztaty teatralneW ostatni piątek (16 listopada) część grupy Teatru VILO miała okazję uczyć się od samych mistrzów - aktorów Teatru Wierszalin podczas warsztatów p.t. „Maska - druga twarz aktora” w malowniczej i przecież bliskiej VILO scenerii Zamku w Tykocinie.

 

Więcej…

 

plakat Zubroffka 201813. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się od 5 do 9 grudnia 2018 roku. Festiwal jest marką samą w sobie – to największe tego typu wydarzenie w tej części Europy! ŻUBROFFKA od ponad dekady buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem, dzięki czemu w Białymstoku i na Podlasiu spotyka się twórcza energia z całego świata. ŻUBROFFKA to mądre filmy, niepowtarzalne spotkania z twórcami, warsztaty, panele dyskusyjne, energetyczne koncerty i interesujące wystawy.

Pokaz w VI Liceum Ogólnokształcącym
5 grudnia 2018 (środa) godz. 11:00,
Białystok/czytelnia VI Liceum Ogólnokształcącego,
ul. Warszawska 8

Więcej…

 

rozwiazanie konkursu kaminskaDnia 15 listopada 2018 r. w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku dokonano oceny plakatów, które zostały przesłane na konkurs „Czy znasz twórczość Anny Kamińskiej?”. Ich autorami byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zarówno ze szkół białostockich, jak i z innych miast naszego województwa.

Więcej…

 

nowe ksiazki

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów i nauczycieli oraz spełniając zgłaszane prośby, do biblioteki szkolnej zakupiono nowe książki. Wiele z nich to bestsellery. Wśród nowości znajdziecie m.in.:

„Królestwo” Szczepana Twardocha,
„Z każdym oddechem” Nicholasa Sparksa,
„Ja, królowa. Bona Sforza d'Aragona” Renaty Czarneckiej,

Więcej…

 

11 listopada111 listopada2Z dwudniowym wyprzedzeniem, czyli w piątek 9 listopada, nasza szkoła świętowała setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tak wyjątkową okazję celebrowaliśmy najpiękniej, jak potrafiliśmy. Od rana na korytarzach VILO można było spotkać nauczycieli i uczniów ubranych bądź na galowo, bądź w barwy narodowe. Do klap marynarek i bluzek dumnie przypięliśmy biało-czerwone kotyliony! O godzinie 11.11 dołączyliśmy do niezliczonej wręcz liczby szkół, które w tym właśnie momencie odśpiewały Hymn Państwowy. Trzeba przyznać, że był to wzruszający moment. Śpiewali nie tylko wybrani uczniowie, ale CAŁA SPOŁECZNOŚĆ VI LO! Hasło do odśpiewania naszej polskiej pieśni narodowej dał Pan Dyrektor Dariusz Naumowicz.

Więcej…

 

flaga 9 listopada, chwilę przed szczególnym dla naszej Ojczyzny dniem, uczcimy uroczyście 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Nasi poprzednicy nie porzucili marzeń o wolności, walczyli o naszą Ojczyznę i o naszą przyszłość.
My już nie musimy trzymać kciuków za wygraną,
żyjemy w pięknym, wolnym kraju, ale  kibicujmy Rzeczpospolitej, pamiętając, szczególnie tego dnia, o Jej barwach! 

 

polonezUczniowie VILO w jeszcze jeden sposób uczcili tegoroczną setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem cała społeczność szkolna odtańczyła jeden z najstarszych polskich tańców dworskich, czyli polonez – dawny chodzony. Jak widać, wydarzenie zostało przyjęte z entuzjazmem i wielką radością.

Więcej…

 

spiewali dla niepodleglejJustyna Wojciechowska i Tymoteusz Mojsak piosenką "Mury" zaprezentowali naszą szkołę w WOJEWÓDZKIM PRZEGLĄDZIE PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ, organizowanym 8 listopada 2018 r. przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku.

Ewa Onoszko