plakat Zubroffka 201813. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się od 5 do 9 grudnia 2018 roku. Festiwal jest marką samą w sobie – to największe tego typu wydarzenie w tej części Europy! ŻUBROFFKA od ponad dekady buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem, dzięki czemu w Białymstoku i na Podlasiu spotyka się twórcza energia z całego świata. ŻUBROFFKA to mądre filmy, niepowtarzalne spotkania z twórcami, warsztaty, panele dyskusyjne, energetyczne koncerty i interesujące wystawy.

Pokaz w VI Liceum Ogólnokształcącym
5 grudnia 2018 (środa) godz. 11:00,
Białystok/czytelnia VI Liceum Ogólnokształcącego,
ul. Warszawska 8

Więcej…

 

rozwiazanie konkursu kaminskaDnia 15 listopada 2018 r. w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku dokonano oceny plakatów, które zostały przesłane na konkurs „Czy znasz twórczość Anny Kamińskiej?”. Ich autorami byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zarówno ze szkół białostockich, jak i z innych miast naszego województwa.

Więcej…

 

nowe ksiazki

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów i nauczycieli oraz spełniając zgłaszane prośby, do biblioteki szkolnej zakupiono nowe książki. Wiele z nich to bestsellery. Wśród nowości znajdziecie m.in.:

„Królestwo” Szczepana Twardocha,
„Z każdym oddechem” Nicholasa Sparksa,
„Ja, królowa. Bona Sforza d'Aragona” Renaty Czarneckiej,

Więcej…

 

11 listopada111 listopada2Z dwudniowym wyprzedzeniem, czyli w piątek 9 listopada, nasza szkoła świętowała setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tak wyjątkową okazję celebrowaliśmy najpiękniej, jak potrafiliśmy. Od rana na korytarzach VILO można było spotkać nauczycieli i uczniów ubranych bądź na galowo, bądź w barwy narodowe. Do klap marynarek i bluzek dumnie przypięliśmy biało-czerwone kotyliony! O godzinie 11.11 dołączyliśmy do niezliczonej wręcz liczby szkół, które w tym właśnie momencie odśpiewały Hymn Państwowy. Trzeba przyznać, że był to wzruszający moment. Śpiewali nie tylko wybrani uczniowie, ale CAŁA SPOŁECZNOŚĆ VI LO! Hasło do odśpiewania naszej polskiej pieśni narodowej dał Pan Dyrektor Dariusz Naumowicz.

Więcej…

 

flaga 9 listopada, chwilę przed szczególnym dla naszej Ojczyzny dniem, uczcimy uroczyście 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Nasi poprzednicy nie porzucili marzeń o wolności, walczyli o naszą Ojczyznę i o naszą przyszłość.
My już nie musimy trzymać kciuków za wygraną,
żyjemy w pięknym, wolnym kraju, ale  kibicujmy Rzeczpospolitej, pamiętając, szczególnie tego dnia, o Jej barwach! 

 

polonezUczniowie VILO w jeszcze jeden sposób uczcili tegoroczną setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem cała społeczność szkolna odtańczyła jeden z najstarszych polskich tańców dworskich, czyli polonez – dawny chodzony. Jak widać, wydarzenie zostało przyjęte z entuzjazmem i wielką radością.

Więcej…

 

spiewali dla niepodleglejJustyna Wojciechowska i Tymoteusz Mojsak piosenką "Mury" zaprezentowali naszą szkołę w WOJEWÓDZKIM PRZEGLĄDZIE PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ, organizowanym 8 listopada 2018 r. przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku.

Ewa Onoszko

 

 

 

jak nie czytamKolejny raz działania biblioteki VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku, związane z promocją czytelnictwa, zostały docenione.
Dowodem, który to potwierdza, jest podziękowanie od redakcji miesięcznika „Biblioteka w Szkole” za nasz udział w III edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.
Jesteśmy wśród bibliotek, które aktywnie i skutecznie promują czytelnictwo!

Anna Konopko

Zdjęcia i relacja z naszej akcji

 

Z przyjemnością informujemy, że Weronika Piętka (1e) i Gabriela Łazarczyk (3d) będą reprezentowały szkołę na etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Gratulujemy!

Dyrekcja Szkoły i Marzenna Skobicka

 

polska nasza niepodleglaW poniedziałek 5 listopada odbyła się gala podsumowująca V Konkurs Historyczny Polska Nasza Niepodległa w którym uczeń naszej szkoły – Marek Citkowski z klasy II F zajął III miejsce w kategorii pracy plastycznej pod hasłem „W stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości 1918-2018”.

Celem konkursu było przypomnienie walki Polaków o niepodległość w XIX i XX wieku oraz promocja edukacji historycznej dzieci i młodzieży.

Gratulujemy zdolnemu uczniowi zaangażowania i talentu!

Karolina Plichta

 

plakat CEMS ChanceCEMS Chance to cykl 4-dniowych warsztatów skierowanych do uczniów III klas gimnazjów oraz I klas szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy pochodzą z małych miejscowości lub znajdują się w trudnej sytuacji życiowej – rodzinnej, finansowej lub zdrowotnej. Podczas pobytu w Warszawie uczestnicy biorą udział w cyklu warsztatów, szkoleń i paneli dyskusyjnych, które mają na celu pomóc im w wyborze przyszłej ścieżki edukacyjnej oraz zachęcić do samorozwoju.

 

 

Więcej…