olimpiada wiedzy ekologicznej

 

Zapraszamy do udziału w XXXIV Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej. Etap szkolny odbędzie się 10 stycznia 2019 r. Zgłoszenia i informacje u nauczycieli biologii: G. Siłkin i M. Skibickiej.

Informacje znajdziecie również na stronie Olimpiady http://ekoolimpiada.pl/

 

olimpiada artystycznaOlimpiada Artystyczna to ogólnopolski trójstopniowy konkurs adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W naszej szkole, do etapu szkolnego przystąpiło aż 21 uczniów. Sporym wyzwaniem był opis pracy Gian Lorenza Berniniego "Apollo i Dafne", pierwszy raz rzeźby!
Wyniki niebawem.

Ewa Onoszko

Więcej…

 

szlachetna  paczka logoJak co roku młodzież VI LO uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Udało się pomóc potrzebującej rodzinie. Wartość paczki wyniosła 3200 zł. Środki te pochodziły z kiermaszu i składek uczniów klas trzecich, którzy zrezygnowali z prezentów mikołajkowych.

Więcej…

 

maraton literacki7 grudnia 2018 r. w VIII LO w Białymstoku odbył się Czwarty Maraton Literacki poświęcony twórczości Stefana Żeromskiego. W ramach Maratonu odbył się konkurs recytatorski fragmentów „Przedwiośnia” i „Syzyfowych prac”. Naszą szkołę reprezentowała Katarzyna Wiszowata z kl. II e, która zajęła I miejsce.
Serdecznie gratulujemy!

 

mikolajki6 grudnia społeczność VILO ogarnęło mikołajkowe szaleństwo. Nasi uczniowie (tradycyjnie już) wzięli udział w świątecznym karaoke. Mury naszej szacownej szkoły wypełniły się śpiewem, tańcem, radością i energią. Imprezę uświetnił występ grupy akrobatyczno-tanecznej z SP 4 pod opieką Gabrysi z klasy 3d. Dziękujemy serdecznie!

Więcej…

 

zubroffka5 grudnia w VILO po raz kolejny gościliśmy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA. Spotkanie to było tym razem wyjątkowe z tego względu, iż było pierwszą projekcją w ramach festiwalu.

Więcej…

 

zbiorka zywnosci 1Po raz kolejny młodzież VI LO aktywnie uczestniczyła w zbiórce żywności dla Stowarzyszenia „Otwarty Dom”. Dzieci z domów dziecka na Litwie i potrzebujące rodziny na Podlasiu otrzymają artykuły spożywcze, które młodzież naszej szkoły zebrała w dniach 30.XI i 1.XII.2018.

Łącznie udało im się zebrać 940 kilogramów.

 

Więcej…

 

Last day of students exchange in Israel - Morze Martwe

Wymiana Izrael2018 dzien8 1Wymiana Izrael2018 dzien8 2

 

 

 

Więcej…

 

OWoMOWoFZ wielką przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie: Mateusz Sulewski (klasa 1D), Ewa Urbanowicz, Jakub Kruszewski oraz Kamil Kurajew (cała trójka z klasy 2 G) awansowali do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Mediach. W II etapie Olimpiady Wiedzy o Kinie i Komunikacji Społecznej VI LO reprezentować będzie Magdalena Nurzyńska z klasy 2 G. Wszystkim gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie na kolejnym etapie olimpijskich zmagań.

 

pasja moja wolnosciaW dniu 18 października w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Ciepłej 32 w Białymstoku odbyło się rozstrzygnięcie X edycji konkursu „Moja pasja początkiem drogi do kariery” pod hasłem „Pasja moją wolnością – wolność moją pasją”. Konkurs został zorganizowany w ramach stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Do konkursu zgłosiło się 25 uczniów z 12 szkół.

Więcej…

 

tykocin warsztaty teatralneW ostatni piątek (16 listopada) część grupy Teatru VILO miała okazję uczyć się od samych mistrzów - aktorów Teatru Wierszalin podczas warsztatów p.t. „Maska - druga twarz aktora” w malowniczej i przecież bliskiej VILO scenerii Zamku w Tykocinie.

 

Więcej…