17 października 2016 r. w sali konferencyjnej Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego odbyła się konferencja podsumowująca projekt "Talenty XXI wieku".


Więcej…

 

Bardzo miło jest nam poinformować, że Pani Ewa Elżbieta Onoszko, nauczycielka wiedzy o kulturze, wzięła udział w uroczystościach z okazji Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W czasie tego spotkania odebrała z rąk Pani Premier oraz Pani Minister Edukacji tytuł honorowego Profesora Oświaty.
To pierwszy taki tytuł nadany nauczycielowi naszej szkoły.

Serdecznie gratulujemy Pani Profesor wyjątkowego i inspirującego współpracowników, wyróżnienia.

Dyrekcja

Więcej…

 

W dniach 13-14 października miała miejsce coroczna pielgrzymka maturzystów VI LO. Wyruszyliśmy kilka minut po północy 13 października. Po długiej podróży, dojechaliśmy do pierwszego punktu pielgrzymki - krakowskich Łagiewnik. Nawiedziliśmy tam Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie mogliśmy przystąpić do sakramentu spowiedzi. Następnie każdy z nas mógł zwiedzić wybrane miejsca całego Sanktuarium, m.in. Kaplicę św. Siostry Faustyny, w której można było ucałować relikwie Świętej. W Kalwarii Zebrzydowskiej czekał na nas pyszny obiad, który dodał nam energii na kolejną część dnia.


Więcej…

 

12 października 2016 r. na terenie naszej szkoły odbyła się akcja charytatywna, połączona z obchodami Dnia Nauczyciela, w której wzięli udział uczniowie naszego liceum. Część funduszy została przeznaczona na drobne upominki dla pracowników VILO z okazji Święta Edukacji Narodowej, pozostałą kwotę w wysokości 1427,65 zł przeznaczymy na realizację Szlachetnej Paczki.


Więcej…

 

Wszystkie osoby chętne zapraszam do udziału w pierwszej Olimpiadzie Cyfrowej, która sprawdza kompetencje cyfrowe uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z trzech etapów: testu on-line (15 listopada 2016 r.), projektu medialnego (styczeń – luty 2017 r.) oraz zawodów finałowych (kwiecień 2017 r.).

Do zdobycia, oprócz tytułu Laureata/Laureatki Olimpiady Cyfrowej, czekają świetne nagrody! Nagrodą główną jest indeks jednej z najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce – Collegium Civitas, Główny Partner merytoryczny – oraz zwolnienie z rocznego czesnego. Do zdobycia są również nagrody rzeczowe: laptopy, tablety…


Więcej…

 

Na czym polega  niewątpliwa przyjemność  i  przywilej bycia uczniem VI LO? Tego mogliśmy się dowiedzieć podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedstawieniu zrealizowanym przez część ich koleżanek i kolegów działających w szkolnym kole teatralnym.

Dowiedzieliśmy się nieco o tym, jaki wpływ miała szkoła na słynne postaci świata literatury i nauki.

Usłyszeliśmy także, jak swoje szkolne doświadczenia wspominają absolwenci VI LO oraz niektórzy nauczyciele w szkole tej uczący.


Więcej…

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, całej Społeczności VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności.

Nauczycielom - radości z codziennych działań na rzecz wspólnego dobra, celnych pomysłów, cierpliwości i wytrwałości.

Pracownikom administracji i obsługi - satysfakcji z trudnej, odpowiedzialnej i niezmiernie ważnej dla funkcjonowania naszej Szkoły roli.

Uczniom i wychowankom - urzeczywistnienia marzeń, sukcesów w zdobywaniu wiedzy oraz niewyczerpalnych zasobów energii w odkrywaniu talentów i pielęgnowaniu pasji.

Rodzicom i opiekunom uczniów naszej Szkoły - dumy z ich osiągnięć oraz sukcesów wychowawczych.

Dyrekcja

 

Kochani, chcemy Was jeszcze raz najserdeczniej zaprosić na akademię - nieakademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Właśnie trwają ostatnie próby przed tym wydarzeniem. Prezentujemy parę zdjęć, byście wiedzieli, że warto tego dnia przyjść do „vilo” i obejrzeć to, nad czym ciężko pracujemy od ponad miesiąca.

Więcej…

 

Projekt Budżetu Obywatelskiego 2017r.  – M02: Centrum Szkoleń Pierwszej Pomocy i Bezpieczeństwa został stworzony przez dwóch instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego, w tym naszego nauczyciela p. Łukasz Adamskiego. Projekt zakłada remont budynku przy ul. Mazowieckiej 31/1 oraz przeprowadzenie kursów pierwszej pomocy na trzech poziomach zaawansowania dla mieszkańców Białegostoku.

Aby zagłosować należy kliknąć na poniższy link, wpisać swoje dane i wybrać projekt M02: Centrum Szkoleń Pierwszej Pomocy i Bezpieczeństwa.

http://www.bialystok.pl/survey/budget2017

ŁA

 

Kolejny rok VI LO bierze udział w ogólnopolskim projekcie wspierającym edukację informatyczną IT SZKOŁA. W ramach projektu szkoły otrzymują narzędzia do wspomagania zajęć lekcyjnych oraz pozalekcyjnych z informatyki oraz ofertę bezpłatnych e-learningowych szkoleń w zakresie podnoszenia własnych kompetencji zawodowych.Korzyścią dla uczestników projektu jest możliwość uzyskania statusu studenta IT Szkoły, a wraz z nim dostępu do zasobów Microsoft Developer Network Academic Alliance (MSDNAA).

 

Więcej…

 

W naszej szkole od lat, z sukcesami, funkcjonuje koło strzeleckie. Pod opieką pani profesor Małgorzaty Klimiuk uczniowie trenują z bronią pneumatyczną oraz bronią palną bocznego zapłonu, czyli karabinami sportowymi 5,6 mm, przechowywaną w naszym magazynie broni. Obecnie szykujemy się do VI Otwartej Wojewódzkiej Licealiady Strzeleckiej z broni pneumatycznej  Złota Tarcza oraz do Wojewódzkiej Licealiady Strzeleckiej  O srebrne muszkiety - 2017r.

Więcej…