owoziz„Zdrowie człowieka tkwi od pokoleń
w tym co ma w głowie i co na stole”
prof. Jan Gawęcki

Tradycji stało się zadość i 11 stycznia po raz XXIII uczniowie naszej szkoły przystąpili do rywalizacji na etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

 

Więcej…

 

karate maleckiKolejny wielki sukces naszego ucznia. Maciej Malecki z klasy III A zdobył brązowy medal na mistrzostwach karate kyokushin International Friendship Karate Championships. Zawody rozgrywane były 9 grudnia w Osace w Japonii. Maciek pokazał światową formę, pokonując zawodników z całego świata.

 

bluzy 2018

Uczniowie VILO mogą zamawiać bluzy, koszulki, torby
i worki z nadrukiem VILO.

Bluzy można wypożyczyć w celu obejrzenia dostępnych kolorów, fasonów oraz rozmiarów przed godziną wychowawczą do 18 stycznia 2019 (piątek przed feriami).

Gospodarze klas przekazują p. Karolinie Plichcie lub p. Małgorzacie Karnej pieniądze, formularze zamówień i uzupełnioną listę zmówień klasy w piątek 18.01.19 w sali 57.

Więcej…

 

awfTuż przed przerwą świąteczno-noworoczną w gościnnych progach naszej czytelni odbyły się dwa warsztaty przeprowadzone przez pracowników naukowych AWF Biała Podlaska.
Pierwszego wygłoszonego przez mgr Annę Galczak-Kondraciuk pt. Bądź cool – zadbaj o zdrowie, wysłuchały kl. Ia i Id. Zajęcia pozwoliły wzbogacić wiedzę uczestników potrzebną do dokonywania świadomych wyborów żywieniowych, dotyczącą zawartości tłuszczu, cukru i soli w produktach.

Więcej…

 

wolontariatKoniec roku sprzyja podsumowaniom i refleksjom... Przypominamy zatem o pracy naszych wspaniałych wolontariuszek na Oddziale Onkologii i Hematologii DSK w trakcie tego roku szkolnego.  Zuzanna Ślepowrońska, Julia Murza, Zuzanna Siniło, Emilia Łowczecka, Magdalena Głódź, Dominika Łapińska - dziękujemy, że godnie reprezentujecie naszą szkołę niosąc uśmiech chorym dzieciom.

 

Więcej…

 

jaselka2018 W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas dzisiaj jasełka. Obejrzeliśmy spektakl o tym, jak łatwo się w przedświątecznej gonitwie zatracić i zapomnieć o tym, co jest naprawdę ważne. W role aniołów, diabłów i zwykłej rodziny, brawurowo wcielili się uczniowie klasy 1C. I trzeba przyznać, byli genialni!
Szczególne wyrazy uznania należą się świętemu Mikołajowi (myślę, że wszyscy wiedzą, dlaczego). Reżyserował ksiądz Wojciech Trzaska.

Wszystkim artystom gratulujemy i dziękujemy za chwile radości, śmiechu i refleksji.

Więcej…

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w IX edycji naszego Konkursu Wiedzy o Francji i Krajach Frankofońskich.

Zadania konkursowe są sformułowane w języku polskim i dotyczą szeroko pojętej cywilizacji i kultury Francji i krajów francuskojęzycznych. Zapraszamy do udziału w konkursie uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych, którzy są zainteresowani tą tematyką.

Więcej…

 

kotkiZapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu Fotograficznego „Mój Pupil”.
Konkurs organizowany jest przez bibliotekę szkolną VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku oraz p. Marzennę Skibicką.

Regulamin konkursu


Anna Konopko

 

olimpiada wiedzy o mediach114 grudnia odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Mediach, w którym wzięło udział 40 uczestników. Były to osoby, których prace przygotowane na etapie szkolnym, zostały wysoko ocenione przez komisję Olimpiady. Z wielką dumą informujemy, iż dwoje naszych uczniów: Ewa Urbanowicz i Jakub Kruszewski z klasy 2g dostało się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Mediach, a uczeń klasy 1d - Mateusz Sulewski - zdobył na etapie okręgowym wyróżnienie. Ewa i Jakub w marcu będą walczyć o tytuły laureatów. Dodatkową nagrodą są staże w lokalnych mediach: TVP Białystok i Kurierze Porannym.
Wszystkim biorącym udział w olimpiadzie gratulujemy!

Więcej…

 

Kiermasz pracUczeń klasy II F, Marek Citkowski, przy współpracy z Fundacją "Czwarty Wymiar" zorganizował w gościnnych murach naszej szkoły, kiermasz prac plastycznych na rzecz chorego Huberta. Autorami prac byli uczniowie Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu. Zebrano 633 zł! 
Wszystkim uczniom i kadrze pedagogicznej serdecznie dziękujemy za pomoc!!!

 

konkurs wyniki anna kaminska

Z radością informujemy, że Marek Citkowski, uczeń klasy 2f, zajął III miejsce w konkursie plastycznym o zasięgu wojewódzkim „Czy znasz twórczość Anny Kamińskiej”. Konkurs był organizowany przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku w ramach 9. edycji Podlaskich Spotkań z Pisarzami.
Serdecznie gratulujemy!

Anna Konopko