olimpiadaHSzt1olimpiadaHSzt2 W dniach 10 - 12 lutego, w Olsztynie odbył się etap okręgowy 43. Olimpiady Artystycznej - historii sztuki. Z dumą informujemy, że Karolina Wasiluk z klasy IIf zakwalifikowała się do etapu centralnego. Mamy nadzieję, że po pozytywnej weryfikacji weźmie udział w eliminacjach, które odbędą się w 15 - 18 kwietnia  2019 r. w Warszawie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

olimpiadaPWR1olimpiadaPWR2 W dniach 21-22 luty br. odbył się centralny etap ogólnopolskiej Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej. Tematem tegorocznej edycji był: ,,Pojęcie patriotyzmu w świetle 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Cerkiew prawosławna w Polsce w latach 1918-2018”. Do współzawodnictwa w etapie centralnym przystąpili uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Koszalina i Hajnówki. Tytuł laureata z naszego liceum otrzymali: Antonina Surynowicz kl. Ig oraz Grzegorz Wasiluk kl. IIg. Gratulujemy!!!

Więcej…

 

dzien jezyka ojczystego

21 lutego 2019 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w wykładzie organizowanym przez Bibliotekę Uniwersytecką im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku. Wykład, prowadzony przez panią dr hab. Joannę Szerszunowicz nosił tytuł „Frazeologia polska jako nośnik kultury narodowej”. Tego dnia około godziny dwunastej klasy IC, IG i IIG dotarły na kampus uniwersytecki.

Więcej…

 

viloveDziś obchodzimy Dzień Świętego Walentego – patrona miłości. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował grę walentynkową. Polegała ona na odnalezieniu swojej drugiej połowy, która posiadała serce z tym samym numerem. Odnalezione pary otrzymywały słodki upominek. Nie zawiodła również poczta walentynkowa!

Samorząd Uczniowski

 

 

trzy siostryJuż od kilku miesięcy w naszej szkole realizowany jest projekt historyczny „Zaklęci w ramach”. Uczniowie klas drugich i trzecich wraz z p. profesor Anną Jasienowicz oraz p. profesor Elizą Godlewską postanowili zorganizować wystawę fotografii o tematyce historycznej, jakiej jeszcze w naszej szkole nie było. Podczas pracy nad projektem nie brakuje śmiechu i pozytywnego nastawienia. Całą wystawę będziecie mogli podziwiać już podczas Dnia Otwartego VILO, który odbędzie się 21.03.2019 r. Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

snieg ma srebrny kolorPiątkowe popołudnie, 8 lutego, ośmioro uczniów naszej szkoły pod opieką p. Agnieszki Śledź-Dźwigaj i p. Jerzego Mydlarza spędziło w lesie Pietrasze, ścigając się na nartach biegowych. Drużyny w składach, dziewczęta: Urszula Szczykowska, Weronika Wojna, Natalia Kościuk, Marlena Glinko; chłopcy: Bartłomiej Ramotowski, Michał Szypluk, Krzysztof Hołownia, Jacek Głowacki, wywalczyły w Licealiadzie Województwa Podlaskiego srebrne medale.

Gratulujemy osiągnięć i dziękujemy.

 

Więcej…

 

Zapraszamy do udziału w Konkursie Wiedzy o Francji i Krajach Frankofońskich. Konkurs w języku polskim, nie musisz znać francuskiego! Zadania, bibliografia, relacje i zdjęcia z poprzednich edycji w menu bocznym.

Więcej inforomacji

Zapisy u nauczyciela języka francuskiego, Ewy Ramz, sala 58.

 

olimpiada geograficznaW dniach 9-10 luty 2019 Magdalena Szafarska z klasy 2C i Kamil Grodziński z Klasy 3G podejmą zmagania w etapie okręgowym Olimpiady Geograficznej. Przed nimi w sobotę trzy podejścia pisemne, a najlepsi w niedzielę wystąpią w zawodach ustnych. Trzymajmy kciuki.

Irena Tichoniuk

 

 

 

 

dzien przedsiebiorczosci

Przed nami XVI edycja Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości. Informuję więc, że VI LO po raz kolejny przystąpiło do programu "Dzień przedsiębiorczości", skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie w ramach programu udają się na kilka godzin do wybranej firmy bądź instytucji, gdzie obserwują pracę na konkretnym stanowisku. W tym czasie weryfikują swoje wyobrażenia o danym zawodzie, zapoznają się z jego specyfiką i pozyskują od wolontariusza przedstawiciela firmy wszelkie praktyczne informacje, których nie zapewni im studiowanie podręczników.

Więcej…

 


W związku z organizacją kolejnej edycji ogólnopolskiego wydarzenia Koduj z Gigantami w dniach 2-17.02.2019 r. zachęcam uczniów VI LO do udziału w bezpłatnych warsztatach z programowania. Zapisy oraz dodatkowe informacje znajdziesz TU (ilość miejsc ograniczona).

Małgorzata Dakowicz
nauczyciel informatyki

 

olimpiada wiedzy ekologicznej10 stycznia odbyły się szkolne eliminacje XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Uczniowie klasy IId i IIe zmagali się z pytaniami z zakresu biologii, geografii i ochrony środowiska.

Miło nam poinformować, że uczennice klasy IId - Emilka Łagocka, Krysia Kobierska i Izabela Sawicka zakwalifikowały się do etapu okręgowego. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach z ekologią.

G. Siłkin i M. Skibicka

Więcej…