KeepCalmStudio.com1

 

Finał konkursu

Keep Calm & Test Yourself

on the UK and the USA

odbędzie się 6.06.2019 r.

o godzinie 9:50

w sali 69.

Czekamy na was!

 

bezpieczenstwo w szkoleW poniedziałek 27.05.2019 r. uczniowie klas pierwszych mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z funkcjonariuszką Policji panią Martą Gawieńczyk z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Spotkanie zorganizowane zostało przez pedagoga i psychologa szkolnego.

Więcej…

 

Wlochy rewizyta2019 dzien6

Exchange Day Six. Wielkimi krokami zbliżamy się do końca ostatniej już w tym roku szkolnym wymiany. Młodzież od rana pracowała nad edukacyjnymi projektami a następnie zwiedziła Podlaską Operę i Filharmonię. Wieczorem spotkaliśmy się na przyjęciu pożegnalnym. Wszystkim zaangażowanym w wymianę z Włochami: Rodzicom, Nauczycielom i Młodzieży serdecznie dziękujemy!

Więcej…

 

festiwal nauki i sztuki23 maja klasa II D uczestniczyła w zajęciach w ramach XVII Festiwalu Nauki i Sztuki pt.: "Świat mikroorganizmów pod mikroskopem". Uczniowie słuchali o techikach wykonywania zdjęć z wykorzystaniem luminescencyjnych bakterii i tworzyli własne preparaty biologiczne.

Karolina Plichta

Więcej…

 

Urząd Miasta Białystok informuje o możliwości przyznania stypendium za innowacyjną myśl techniczną za rok szkolny 2018/2019.

Stypendium może być przyznane autorowi lub współautorowi pracy, który spełnia łącznie następujące kryteria:

  • jest uczniem białostockiej publicznej szkoły ponadgimnazjalnej lub studentem I roku publicznej lub niepublicznej uczelni
  • zrealizował pracę w jednej z wymienionych kategorii:

Więcej…

 

Urząd Miejski w Białymstoku informuje o możliwości przyznania stypendium za wyniki i osiągnięcia w nauce za rok 2018/2019.

Stypendium może być przyznane osobie, która spełnia łącznie następujące kryteria:

  • jest uczniem białostockiej publicznej lub niepublicznej szkoły ponadgimnazjalnej lub studentem I roku uczelni,
  • uzyskała co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania,
  • uzyskała co najmniej 4 ze średniej ocen na koniec roku szkolnego,
  • przede wszystkim jest laureatem lub finalistą przedmiotowego konkursu, olimpiady lub turnieju na szczeblu międzynarodowym i krajowym,
  • w dalszej kolejności jest laureatem lub finalistą przedmiotowego konkursu, olimpiady, turnieju na szczeblu wojewódzkim, miejskim lub posiada inne osiągnięcia.

Więcej…

 

Urząd Miejski w Białymstoku informuje o możliwości przyznania stypendium za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej w roku szkolnym 2018/2019.

Stypendium może być przyznane osobie, która spełnia łącznie następujące kryteria:

  • jest uczniem białostockiej publicznej lub niepublicznej szkoły,
  • uzyskała co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania,
  • jest uzdolniona i realizuje swoje zainteresowania przynajmniej w jednej z wymienionych dziedzin sztuki:

Więcej…

 

Hiszpania rewizyta2019 dzien5

Exchange Day Five: No i stało się. Hiszpańska rewizyta dobiegła końca. Nim samolot zabrał naszych przyjaciół do Barcelony, zdążyliśmy im jeszcze pokazać Warszawę. Pogoda, co prawda, nie była dla nas zbyt życzliwa, ale liczyło się to, że jesteśmy razem. Adios, amigos! See you soon!

Więcej…

 

muszkiety24 kwietnia odbył się rejonowy etap Wojewódzkiej Licealiady Strzeleckiej "O Srebrne Muszkiety 2019".
Srebrny medal zdobyła drużyna chłopców w składzie: Karol Zienkiewicz, Błażej Kobeszko, Mateusz Buraczewski. Drużyna dziewczyn w składzie: Patrycja Rećko, Aleksandra Harasimik, Anna Urbanowicz zajęła czwarte miejsce.

Więcej…

 

Matura2019 1Matura2019 2

Wczoraj nasi najstarsi, byli już Uczniowie, rozwiązywali arkusze z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym, a dziś przyszedł czas na matematykę. Jeżeli wczoraj widoczne były delikatne oznaki poddenerwowania, to dzisiaj (jak widać na zdjęciach) pozostała jedynie radosna mobilizacja.
Za wszystkich naszych drogich zdających trzymamy kciuki!

Więcej…

 

kasztany2018Maturzyści 2019! Niebawem usiądziecie w sali egzaminacyjnej, otworzycie arkusz maturalny, sprawdzicie jego kompletność, prawidłowo zakodujecie, rozpoczniecie maturalne zmagania.
Życzymy Wam, by polecenia z języka polskiego okazały się dzeicinnie proste, a teksty kultury same tłoczyły się w głowie podczas pisania rozprawki argumentacyjnej.
Zadania z matematyki niech rozwiązują się wręcz same i niech się Wam nareszcie przyda wzór na deltę.
Niech lektor obcojęzyczny przemówi do Was zrozumiale. Rozszerzenia niech przypominają typową klasówkę.
Stać Was na najwyższe noty! Powodzenia!

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i cała Społeczność VILO.