Powstała szkolna pasieka VILO!

2 maja 2020, sobota 00:03

Jak już zapewne widzieliście, na dachu naszej szkoły powstała szkolna pasieka VILO. Składa się ona z dwóch uli, w których mieszkają i pracują pszczoły – owady zagrożone masowym wyginięciem, bez których nie poradzimy sobie jako cywilizacja. Zapraszamy Was serdecznie na cykl krótkich artykułów, w których zaprezentujemy naszą pasiekę, cele i sposoby naszego działania.

PB

Dlaczego to robimy?

Mamy do czynienia ze spadkiem liczebności wszystkich małych form życia. Wspólnota europejska poświadczyła, że przez ostatnie dwadzieścia lat straciliśmy 60% motyli spośród wszystkich zapylaczy. A zatem spadek liczebności zapylaczy to kryzys nie tylko pszczół, ale wszystkich małych form życia i różnorodności biologicznej.

Francesco Panella
Prezydent Europejskiej Koordynacji Pszczelarskiej „Bee Life”

Jeden na trzy rodzaje naszego pożywienia jest zapylany pośrednio lub bezpośrednio przez pszczoły miodne. Każdy może zrobić trzy rzeczy dla pszczół: po pierwsze – zostać pszczelarzem; pszczelarstwo to najbardziej relaksujące zajęcie na świecie. Po drugie – zasadzić ogród dla pszczół i upewnić się, że w naszym otoczeniu są rośliny niezbędne do ich życia. Po trzecie – kupować lokalny miód, ponieważ w ten sposób wspieramy lokalnych pszczelarzy.

Dr. Dennis van Engelsdorp – Uniwersytet Maryland USA

Kto ratuje jedną pszczołę – ratuje cały świat.

Autor nieznany

4 marca 2020, środa 10:53
Na nadchodzący rok szkolny przygotowaliśmy Państwu różnorodną ofertę profili...
Wiecej
26 czerwca 2020, piątek 08:30
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Szkolna Pasieka VILO zdobywa coraz większy rozgłos i uznanie...
Wiecej
7 czerwca 2020, niedziela 16:28
Z dumą prezentujemy uczniów naszej szkoły: Dominikę Łapińską oraz Mateusza Feszlera, aktywnie działających w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Podlaskiego oraz w Młodzieżowej Radzie Miasta.
Wiecej